אופ"א: לא הייתה גזענות בפ.ס.ז׳-בשקשהיר

הוועדה התעלמה מעצת החוקר, וקבעה כי השופט לא פעל בזדון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.02.21 - 18:00
תחילת כתבה

לפני שלושה חודשים ליגת האלופות ידעה את אחד מערביה המכוערים במשחק בין בשקשהיר לפ.ס.ז'. כזכור, פייר וובו, עוזר המאמן של הקבוצה הטורקית, טען כי השופט הרביעי במשחק העיר לו הערה גזענית על רקע צבע עורו ובסופו של דבר המשחק פוצץ ונערך 24 שעות לאחר מכן.

הערב (חמישי) ברומניה פרסמו כי החקירה הארוכה של אופ"א הסתיימה, והוועדה קבעה בסופו של דבר כי לא מדובר במקרה של גזענות. יש לציין כי חוקר האירוע סבר אחרת, אולם באופ"א לא הסכימו עם טענותיו. בכל מקרה צריך לציין כי אופ"א יכולה לחזור בה מהחלטתה כאשר פגישה נוספת תתקיים בעוד שבועיים-שלושה.

אז מה היה באותו ערב באיסטנבול? הכל החל כשהשופט הרביעי קרא לשופט הראשי להגיע לאזור הספסל על מנת להרחיק את וובו, שלטענתו שמע את השופט הרביעי עונה לשאלה את מי להרחיק במילים: "את השחור, את השחור". כתוצאה מכך, הופסק המשחק באזור הדקה ה-16 והתפתחה מהומה רבתי ליד הספסל של איסטנבול בשקשהיר, במהלכה נשמע וובו אומר לשופט הרביעי: "מדוע קראת לי שחור? מדוע קראת לי שחור?".

השופט הרביעי כמובן הכחיש כי אמר דבר שכזה. דמבה בה, שחקנה שחום-העור של איסטנבול בשקשהיר, התעמת עם אחד השופטים וקרא לעברו: "אתה לעולם לא אומר 'האדם הלבן הזה' כשאתה פונה לאדם לבן. אתה אומר 'האדם הזה'. אז מדוע אתה צריך להגיד לאדם שחור 'אדם שחור'?".

לאחר קרוב לעשר דקות של תמונות באמת חסרות תקדים במסגרת ליגת האלופות, דמבה בה, כך על פי הדיווחים, הוביל את חבריו להחלטה לא להמשיך לשחק. השחקנים של אלופת טורקיה ירדו לחדרי ההלבשה - ובאופן טבעי, שחקני פאריס סן ז'רמן הלכו בדרכם.