"לא ידעתי איך לחגוג": הרגע הענק של פרלאן מנדי

מגן ריאל מדריד התרגש אחרי שקבע ניצחון מאוחר על אטאלנטה בשמינית גמר האלופות, עם גול שהוגדר ב"אס" הספרדי כ"שער הזהב". זינדין זידאן: "חסר ניצוץ? לא חסר לנו כלום"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.02.21 - 06:55
תחילת כתבה

לריאל מדריד אין יותר מדי שחקנים שנהנים מעונה טובה, אבל אם יש אחד כזה הוא ללא ספק פרלאן מנדי. המגן הצרפתי העניק לבלאנקוס 0:1 מול עשרה שחקני אטאלנטה, קירב אותם לרבע גמר ליגת האלופות וגם "הציל" את כבודו של זינדין זידאן, שספג לא מעט ביקורות לאחרונה וקריאות לפטרו.

"מנדי מסמן את הדרך", נכתב בכותרת של "מארקה", "מנדי, בדיוק בזמן", נכתב ב"אס". "אני מאוד שמח ומתקשה להאמין. זה הגול הראשון שלי בליגת האלופות, אבל יותר חשוב שניצחנו ורק אחרי זה שהצלחתי להבקיע", אמר המגן המאושר בסיום. "אפילו לא ידעתי איך לחגוג".

"זה היה משחק קשה, אבל בסוף השגנו תוצאה טובה ושער חוץ. שיחקנו מול עשרה שחקנים ונגד קבוצה חזקה פיזית. התוצאה היא מה שחשובה ועדיין יש לנו גומלין ואנחנו צריכים לנצח גם בבית", סיכם זידאן וכשנשאל האם חסר לריאל ניצוץ טען: "לא חסר לנו שום דבר".

גם נאצ'ו טען שהיתרון המספרי דווקא הקשה על ריאל: "זה עלה לנו ביוקר כי אטאלנטה הסתגרה, אבל אנחנו יוצאים מהמשחק הזה עם טעם מר משום שהיינו צריכים להבקיע יותר. בסופו של דבר, המטרה במשחקים הללו היא לשמור על רשת נקייה והצלחנו לעשות זאת".

טיבו קורטואה הוסיף: "לא ציפיתי למשחק כזה מבחינה הגנתית מקבוצה כמו אטאלנטה, אבל הכרטיס האדום עזר מאוד משום שהיא לא הייתה יכולה לתקוף יותר מדי ובנתה על מתפרצות. עבדנו על מצבים נייחים השבוע במטרה להזיז את שחקני אטאלנטה מהמקומות שלהם משום שידענו שמדובר בקבוצה עם שחקנים גבוהים".

ומה עם הכותרות בעיתונים הספרדיים אחרי הניצחון? ב"אס" הכתירו את הגול המאוחר של מנדי בתור "שער הזהב" בעמוד הראשי. ב"מארקה" הלכו על משחק מילים חביב כשנתנו למנדי מחמאה והלבישו את השם שלו על המילה "טרמנדי" (יוצא מן הכלל, tremendous).