"צ'לסי תעפיל": בממלכה ראו שהשד לא נורא

פרדיננד משוכנע, קול פחות. טוכל: "עם קצת קור רוח, היינו מנצחים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.04.21 - 07:27
תחילת כתבה

היא אמנם לא הייתה רחוקה מניצחון, אבל צ'לסי יכולה לחזור מה"די סטפאנו" עם חיוך. הבלוז השיגו שער חוץ, רשמו 1:1 מול ריאל מדריד והעבירו את ההכרעה לסטאמפורד ברידג'. ועדיין, הפרשנים האנגלים חלוקים בדעותיהם בנוגע לסיכויים של תומאס טוכל וחניכיו לצלוח את הגומלין.

"אוהדי צ'לסי ישמחו בסוף", אמר ריו פרדיננד. "הם קיבלו שער חוץ והם יודעים לשמור על שערים נקיים, זה חלק גדול מהשלב הזה. אני חושב שהם ייקחו את זה". קשר העבר של צ'לסי, ג'ו קול, הוסיף: "בעיני, צ'לסי הייתה הקבוצה היותר פיזית על המגרש. אני מקווה שאני טועה, אבל אני חושב שריאל לא תשחק גרוע כל כך בשבוע הבא. התוצאה טובה והביצועים נהדרים, אבל יכול להיות טוב יותר".

אנגולו קאנטה, שגם נבחר לשחקן המצטיין של ההתמודדות, היה זה שגרף את מלוא המחמאות. "העבודה שעשה בהגנה ובהתקפה הייתה לא פחות ממרהיבה", טען כתב אופ"א, ג'ינייס קרבחאל. "הוא נתן איזון לקבוצה, סיפק מסירות נהדרות, איפשר התקפות מעבר מהירות והעלים את מרכז השדה של ריאל. משחק נהדר שלו".

תומאס טוכל, מאמן צ'לסי, סיכם את ההתמודדות מראות עיניו: "התחלנו מאוד טוב, מאוד אגרסיבי ועם הרבה איכויות. היה מגיע לנו לנצח את המחצית הראשונה, היו לנו הרבה הזדמנויות לכבוש, הרבה חצאי סיכויים. למרבה הצער החמצנו, והם איזנו. זו תוצאה מעט מאכזבת, אבל חשוב שנישאר רגועים ולא נאבד את הביטחון. המהירות והאינטנסיביות צנחו לקראת הסוף, הרגשתי שאנחנו עייפים. חייבים לחיות עם ה-1:1".

טוכל הוסיף והתייחס לחילוף המשולש שביצע: "באותו רגע איבדנו יותר מדי כדורים, עשינו המון טעויות. אספי נראה עייף, פוליסיק נראה עייף וגם טימו. החלטתי על סמך מה שראיתי במהלך המשחק. זה יכול לקרות מול קבוצה כמו ריאל מדריד, אפשר לאבד את הביטחון. עם קצת יותר קור רוח היינו יכולים לנצח את המשחק, אבל הפנים למשחק הגומלין".

ססאר אספיליקואטה, קפטן הבלוז, הוסיף: "התחלנו ממש טוב. השגנו את השער ויכולנו להבקיע יותר, אבל הם חזרו. ידענו שזה הולך להיות קשה. זו הייתה רק המחצית הראשונה, עכשיו אנחנו צריכים לחזור הביתה ברביעי ולנצח. התחלנו עם המון אומץ, ידענו שאנחנו צריכים לשחק ברמה הכי טובה שלנו. בסופו של דבר, ביצענו טוב".