"נסו להיות עצמכם": שיחת העידוד של פפ בהפסקה

המאמן, שרוצה לשוב לגמר האלופות לראשונה מאז 2011, התייחס למהפך של סיטי: "אמרתי לשחקנים לשחק עם אישיות". דה בריינה: "אמרתי למחרז 'תבעט אם אתה מאמין בעצמך'"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.04.21 - 10:20
תחילת כתבה

מנצ'סטר סיטי עשתה צעד גדול לעבר גמר ליגת אלופות ראשון בתולדותיה, לאחר שחזרה מפיגור בפארק דה פראנס וגברה 1:2 על פאריס סן ז'רמן, ניצחון שהעניק לה מקדמה גדולה לקראת הגומלין באיתיחאד בשבוע הבא.

קווין דה בריינה, שכבש את השוויון ונבחר לאיש המשחק, סיכם: "אלה היו שתי מחציות שונות. התחלנו טוב, אבל פ.ס.ז' קבוצה שלא תיאמן עם איכות נהדר מקדימה. אחרי 25 דקות שינינו את הדרך שבה לחצנו וזה השתפר. המחצית השנייה הייתה הרבה יותר טובה, הכנסנו אותם ללחץ. היה קצת מזל בשער הראשון, אבל שיחקנו כדורגל נהדר והיינו טובים".

הבלגי נשאל מה פפ גווארדיולה אמר לשחקנים בהפסקה בחדר ההלבשה, אז התכולים עוד היו בפיגור 1:0, והשיב: "פשוט תשחקו יותר עם הכדור. במחצית הראשונה קצת מיהרנו וניסינו להתקדם מהר מדי, וזה לא מה שאנחנו רגילים לעשות כקבוצה. במחצית השנייה ניסינו למצוא יותר שטחים. זו הקבוצה שקשה לשחק נגדה וההתקדמות שעשינו הייתה טובה".

על השער שכבש, אמר הקשר: "זה היה מצב מושלם. זה קשה מאוד לשוער כי הוא מצפה שמישהו ייגע בזה. המשכנו ובשער השני של ריאד היה טוב לנו. הוא שאל אותי אם הוא יכול לבעוט, ואמרתי לו 'כן, אם אתה מאמין בעצמך'. הוא כבש, אז מי אני שאדבר? יש לנו עוד משחק ואנחנו צריכים להתרכז בו".

גם פפ גווארדיולה נשאל על שיחת המחצית והודה: "לא שינינו יותר מדי, רק ביקשנו מהבחורים לשחק כדורגל, לעשות את זה עם אישיות. כדי שאם נפסיד, לפחות זה יהיה כשאנחנו מנסים להיות עצמנו לפעמים צריכים להיות רגועים יותר, להיות קצת יותר עצמנו. שינינו קצת את סגנון הלחץ והיינו יותר אגרסיביים".

המנג'ר, כהרגלו, יודע ששום דבר לא גמור, ונראה שהדבר ברור היטב גם לשחקנים: "שמחתי לראות שבחדר ההלבשה אחרי המשחק השחקנים היו רגועים מאוד. לא חגגו, רק היו רגועים, כי אנחנו יודעים שכל דבר יכול לקרות בגומלין".