ביקורת בברזיל על ניימאר: "משחק באנוכיות"

כוכב פ.ס.ז' ספג אש. וראטי האשים: "השופט אמר לנו זד**נו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.21 - 07:45
תחילת כתבה

פ.ס.ז' חלמה על גאולה בליגת האלופות בעונת 20/21 אחרי ההפסד הכואב בעונה שעברה, אך שוב יכולתה לא הספיקה - מנצ'סטר סיטי גברה עליה אמש (שלישי) באיתיחאד 0:2 (1:4) והעפילה לגמר המפעל.

בסיום האווירה הפכה לחמה למדי, כאשר בין היתר שופט המשחק ביורן קויפרס שלף כרטיס אדום לאנחל די מריה אחרי שדרך על פרננדיניו בברוטאליות, ולצד זה ההולנדי הוציא עוד שישה כרטיסים צהובים. על אף היכולת החלשה של הצרפתים במעמד המחייב, קויפרס תפס את מירב תשומת הלב בסיום אחרי ששחקני פאריס האשימו אותו באמירות קשות.

"השופט אמר ללאנדרו (פארדס) לך להזד**ן כמה וכמה פעמים", אנדר הררה זעם. "אם מישהו מהשחקנים היה אומר זאת הוא היה מורחק משלושה-ארבעה משחקים". מרקו וראטי חיזק את טענותיו ואמר: "השופט אמר לי לך להזד**ן. אם אנחנו היינו אומרים את זה היינו מורחקים מעשרה משחקים".

המנהל המקצועי, לאונרדו, התייחס שוב לעתידם של ניימאר וקיליאן אמבפה באופן אופטימי. "כעת זה לא הזמן לדבר או להודיע על משהו, אנחנו רוצים לשמור על הכוכבים שלנו", הבהיר הברזילאי. "צריך להיות גאים במה שעשינו, הצלחנו לצאת מסיטואציות לא פשוטות בעונה הזו ואני אופטימי לקראת העתיד. פוצ'טינו הגיע רק לפני מספר חודשים, כל הפרויקט הזה רק החל".

מאוריסיו פוצ'טינו הכואב ניסה לקחת כמה דברים החיוביים למרות ההדחה: "פתחנו טוב מאוד, הגענו למצבים, שלטנו. לא הרבה קבוצות יכולות לשלוט מול מנצ'סטר סיטי. לפעמים צריך גם אחוז מסוים של מזל בכדורגל, ובסופו של דבר סיטי היתה יעילה. אני רוצה לברך אותה, היא עושה עבודה פנטסטית. בו בזמן, אני גאה בקבוצה שלי. שיחקנו 40-45 דקות במפגש הכפול הזה בעשרה שחקנים, וזה הבדל גדול".

על המשחק עצמו אמר וראטי הכעוס: "האמנו עד הכרטיס האדום, הגענו להרבה מצבים. שיחקנו הרבה יותר טוב מהם, אבל אז ספגנו שער מהמצב הראשון שהיה להם כמו במשחק הראשון. אבל זה מה שקורה כשאתה משחק נגד קבוצות גדולות. נלחמנו עד הסוף. הסתכלנו אחד לשני בעיניים וניסינו הכול".

הקפטן מרקיניוס הוסיף: "ניסינו להיות אגרסיביים ולעצור את הנעת הכדור שלהם, אבל הפרטים הקטנים הכריעו בסופו של דבר. נצטרך לחשוב על מה אנחנו צריכים לשפר, אלה היו שתי קבוצות עם גישות מאוד שונות. ניסינו לתת הכול, אבל הם החזיקו מעמד".

כמובן, שהביקורות לא איחרו להגיע ואפילו בברזיל לא ריחמו על ניימאר. "הניצחון של סיטי מראה כי הכוח של הכדורגל טמון במשחק הקולקטיבי ולא באנוכיות ובאינדיבידואליות", כתבו ב'גלובו'. "פ.ס.ז' התגעגעה מאוד לאמבפה, אפילו יותר ממה שהם דמיינו. זהו כישלון נוסף של פ.ס.ז' כשהם פגשו מולה קבוצה מאוד מאורגנת. בסיטי כל השחקנים יודעים את החשיבות של משחק קבוצתי, ניימאר עדיין לא מבין את זה".

גם פאביו קאפלו האשים את ניימאר בסיום: "קיוויתי שהוא יעשה משהו, שהוא יהיה קצת יותר מכריע. הוא ניסה לבצע יותר מדי דריבלים שלא לצורך ולא שיחק כמו מנהיג. מנהיג לוקח את הקבוצה קדימה, אל עבר היעד. הוא דיבר יותר מדי".

ג'רום רוטן, פרשן ושחקן עבר שלא מפחד להביע את דעתו התייחס למפלה של פאריס: "אנו מצפים להרבה יותר מניימאר. כשהוא לא משחק טוב אז חייבים להגיד לו את זה. אם הם רוצים להצליח ב'קורס' של ניימאר הם חייבים לעשות זאת בראש ובראשונה דרך התנהגות".