בין צהוב לירוק: הדרך של אלופת ישראל בצ'מפיונס

המסלול, התאריכים ולמה לכל אחת יהיו יריבות אפשריות שונות? עוד לפני משחק העונה בין מכבי ת"א למכבי חיפה בבלומפילד, הדרך של הזוכה בליגת האלופות מתחילה להתבהר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.05.21 - 13:30
תחילת כתבה

מאבק האליפות בליגת העל עדיין בעיצומו, אבל כבר ב-15 ביוני תוגרל הזוכה המאושרת לשלב המוקדמות הראשון של ליגת האלופות. מכבי תל אביב היתה רחוקה סיבוב אחד משלב הבתים היוקרתי בתבל, אבל רד בול זלצבורג ואולי גם הקורונה מנעו זאת ממנה. בעונה הבאה תהיה זו מכבי חיפה הוא היא בעצמה שתנסה ללכת צעד אחד רחוק יותר.

אם תהיה זו מכבי תל אביב, היא תגיע עם יתרון למשימה. בזכות ההישגים שלהם באירופה בחמש השנים האחרונות (20.5 נקודות דירוג), הצהובים יהיו מדורגים בשלב המוקדמות הראשון, וגם בשלב השני ולכן צפויים להיות מוגרלים מול יריבות נוחות יותר.

עדיין לא הוכרעו רוב הליגות באירופה, אבל כבר עכשיו בין האופציות נמצאות קבוצות כמו שמרוק רוברס מאירלנד, ואלור מאיסלנד, בודו גלימט מנורבגיה והארמון ספרטנס ממאלטה. בסך הכל יהיו 17 קבוצות לא מדורגות בשלב המוקדמות הראשון.

מכבי חיפה, לה 4.875 נקודות דירוג בלבד, לא תהיה מדורגת בסיבוב המוקדמות הראשון אם תזכה באליפות ותיאלץ, ככל הנראה, להתמודד עם יריבות חזקות יותר. עם זאת, יש לציין כי אם קבוצה לא מדורגת מדיחה מדורגת, היא לוקחת איתה את נקודות הדירוג שלה, כך שחיפה תוכל להיות מדורגת בסיבובים הבאים.

בין היריבות האפשריות שכבר נקבעו בסיבוב הראשון נמצאות אולימפיאקוס, הכוכב האדום בלגרד, לודוגורץ, מאלמו, לגיה ורשה, פרנצווארוש ושקדניה ממקדוניה. מאוחר יותר יתווספו אליהן עוד 10 יריבות אפשריות בעלות דירוג גבוה יותר ממכבי חיפה.

האלופה הישראלית תצטרך לעבור שלושה סיבובי מוקדמות ועוד שלב פלייאוף כדי להגיע לשלב הבתים של ליגת האלופות. אם היא תודח כבר בסיבוב המוקדות הראשונה, היא תרד מיד לקונפרנס ליג.