"מצילים את הכדורגל? אלפים חושבים אחרת"

נשיא אופ"א נגד מועדוני הסופרליג: "שיתקו את עצמם בגישתם". ברצלונה, ריאל מדריד ויובנטוס עתרו לבית הדין לצדק של האיחוד האירופי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.05.21 - 13:27
תחילת כתבה

המלחמה על הכדורגל האירופי רחוקה מסיום. אחרי שברצלונה, ריאל מדריד ויובנטוס החליטו לתבוע את אופ"א על הפרת חוקי התחרות האירופיים שבית המשפט במדריד קבע, הגיעה גם התגובה של נשיא הארגון, אלכסנדר צ'פרין.

"הם שיתקו את עצמם עם הגישה שהחליטו לנקוט בה", פתח האיש החזק באופ"א, "מוזר לראות הצהרות של שלושה מועדונים שחושבים שהרעיון שלהם הולך להציל את הכדורגל, כשאלפים אחרים חושבים אחרת", הוסיף צ'פרין.

כשאופ"א נוקטת צעדים כנגד המועדונים, הנשיא הסביר כי אין בכוחו להשפיע על ההחלטות של הוועדה שמנהלת את התהליך: "זו ועדה עצמאית, אז מהרגע שהיא התחילה לעבוד על התיק אין לי גישה לחומרים בו. אני לא יודע מתי, האם או איך יראו הסנקציות".

"מה שתמוה מבחינתי הוא שהם (המועדונים) מצהירים שהם חלק מהסופרליג ובמקביל מבקשים להיות חלק מליגת האלופות", המשיך צ'פרין, "אז אתם בסופרליג ומשחקים בליגת האלופות. דיי קשה להבין למה הם מתכוונים. אם הם טוענים שהסופרליג קיימת - ושאף אחד לא מונע מהם לשחק שם, שלושת המועדונים מוזמנים לעשות זאת. אבל הם אומרים שהם רוצים לשחק גם בליגת האלופות באותו הזמן".

בצידו השני של המתרס, החליטו ברצלונה, ריאל מדריד ויובנטוס לעתור לבית הדין לצדק של האיחוד האירופי בטענה שאופ"א מפרה את חוקי התחרות החופשיים ביבשת. לטענתם, הארגון מנצל את מעמדו וכוחו הרב ולא מאפשר הקמת מפעל מקביל לאלו שלהם.