הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בכר: "הם היו יותר בכושר, אך זה לא תירוץ"

מאמן מכבי חיפה אחרי ה-1:1: "עם ריכוז היינו כובשים יותר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.21 - 22:01
תחילת כתבה

מכבי חיפה פתחה הערב (רביעי) רשמית את העונה שלה, אך לצערה, שער שספגה כרגע שעה לסיום מנע ממנה לעשות זאת ברגל ימין והיא נפרדה ב-1:1 מקייראט הקזחית, במסגרת מוקדמות ליגת האלופות. מאמן הקבוצה, ברק בכר, התייחס לכך בסיום: "הם באו בכושר וידענו את זה, זה לא צריך להיות תירוץ".

"היה משחק מאוד שקול", הוסיף מאמן האלופה. "אם היינו יותר מרוכזים יכולנו לכבוש עוד, אבל זו תחילת העונה לוא ציפינו שיהיה טיול, נצטרך לטוס לשם, לנצח ולעבור שלב. זה תיקו ומתחילים מ-0:0. צריך לנצח, לעבור שלב ונעשה הכל.  המשחק נתן לנו כושר וחדות וזה משמעותי בשלב הזה של העונה. נצטרך לקחת את הדברים הטובים ולשפר מה שצריך".

על קייראט אמר בכר: "ברור שיש להם יתרון פיזי, אני משחק נגדם כבר שנתיים. לא ליקקנו דבש באף מפגש, לא היום ולא שבוע הבא גם. נצטרך לדעת לצמצם פערים עם היתרונות שיש לנו, אין משהו אחר נצטרך. לבוא ולעשות את זה. "היה להם יתרון מאוד גדול מבחינת כושר משחק וזה כבר הרים את הרמה שלהם, ראינו את החלק ההתקפי שלהם, קבוצה אגרסיבית ובכושר טוב בליגה שלהם, ראינו קבוצה חזקה, אבל עם יותר ריכוז אני חושב שהיינו יכולים לנצח במשחק".

המאמן התייחס גם לקפטן שלו, נטע לביא, שנאלץ לצאת כבר בדקה ה-14: "אם נטע יצא, כנראה שזאת מכה רצינית. גם עלי מוחמד ביקש לצאת וגם דין דוד קיבל מכה, זה חלק מהעניין, יש לנו סגל ארוך ועמוק, נשלים את המשימה במשחק הבא".

שחקן העונה החולפת בליגת העל, ג'וש כהן, לא הציג משחק שיא, ובכר הודה: "אני מסכים, אני יכול להגיד שמאמן השוערים עבד איתו על משחק הרגל וידענו על הלחץ, אבל הוא תפס משחק לא טוב עם הרגל ואני בטוח שישפר את זה".

רמי גרשון לא הסתיר את התחושות: "זה מאכזב. היינו טובים יותר, אבל מצד שני אסור לזלזל בהם,.הם קבוצה טובה ויכולנו לראות את זה היום. אנחנו אופטימיים ומאמינים ביכולות שלנו, ונעשה זאת שבוע הבא, בעזרת השם. הכדורגל הקזחי ידוע בפיזיות שלו ואני חושב שלא נפלנו מהם מהבחינה הזאת. חלודה? כשאתה לא משחק תקופה כזאת אתה מאבד, אבל עשינו הכנה טובה. החבר'ה נתנו משחק טוב והיה קצת חוסר מזל. נוסעים לנצח, חד משמעית".

אוהדי מכבי חיפה שרו למוחמד אבו פאני: "תישאר, תישאר", והשחקנים והצוות המקצועי הודו ל-25,138 האוהדים שהגיעו לדחוף אותם הערב באצטדיון סמי עופר.