"עבדה קדברה": אוהדי סלטיק התלהבו מהכוכב

הקיצוני הרשים את הקהל: "הרוויח את מקומו בהרכב הפותח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.07.21 - 10:00
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

איזו פתיחה. גם בחלומותיו הפרועים ביותר, ליאל עבדה לא דמיין רצף אירועים בלתי צפוי כמו שחווה במשחק הבכורה הרשמי שלו בסלטיק. חמש דקות אחרי שכבש את שערו הראשון בירוק-לבן, הוחלף הישראלי בגלל כרטיס אדום שספג חברו מהארץ - ניר ביטון. בסופו של דבר הירוקים נפרדו ב-1:1 מול מיטיולנד במשחק הראשון בסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות.

"ליאל עבדה הכריז על עצמו", אמרה הכותרת של אחד מאתרי האוהדים של סלטיק, "הוא היה בלתי ידוע עבור האוהדים רק בשבוע שעבר, אבל כעבור שבעה ימים הוא ללא ספק הרוויח את מקומו בהרכב. למרות פתיחה קצת שקטה, הוא הצליח לגרום לדברים לקרות יחד עם אנתוני רלסטון. עבדה הראה שהוא בהחלט יכול להיות אופציה, בוודאי לאור הפציעות של ג'יימס פורסט".

ב'דיילי רקורד' הרעיפו שבחים לעברו של עבדה על אף ששיחק קצת פחות ממחצית: "עבדה הצעיר היה השחקן המסוכן ביותר של סלטיק, והוא רשם הופעת בכורה מסנוורת עם השער שכבש. האוהדים הביעו תסכול בעקבות החילוף של עבדה, אבל הם יכולים להיות נרגשים לגבי העתיד שלו במועדון. עבדה ייסר את ההגנה הדנית, ונראה כמו כישרון שיצדיק את הסכום שהושקע בו".

ביטון לעומת זאת ספג לא מעט אש לאחר שהותיר את חבריו בעשרה שחקנים וכדורגלן העבר, והפרשן בהווה ג'ון הארטסון אמר: "זו הייתה צלילה של דרייר, אבל לביטון אסור להגיב כך. הוא זרק את הקבוצה שלו מתחת לאוטובוס אחרי שהיא עלתה ל-0:1. זה היה רגע של טמטום של ביטון". הארטסון גם התייחס לעבדה: "עבדה המסכן הוא השחקן שהוקרב ממש אחרי שכבש במשחק הבכורה שלו".

גם ב-BBC קטלנו: "ניר ביטון שחקן מנוסה, אך הוא מכר את החברים שלו לקבוצה. להגיב כך זה פשוט טיפשי. אני לא מאמין שדווקא עבדה נאלץ להיות מוחלף. עבדה היה השחקן הטוב ביותר במשחק ואני בטוח שאוהדי סלטיק נהנו לצפות בו".