עבדה: "הסיפתח הכי טוב שאפשר, צמרמורת"

שחקן סלטיק לערוץ הספורט. ביטון: "איבדתי את הראש, מתנצל"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.07.21 - 00:38
(Getty Images)
(Getty Images)
תחילת כתבה

זו הייתה יכולה להיות בכורה כמו שכתוב בספרים עבור ליאל עבדה, אבל ברגע אחד של חוסר תשומת לב היא הפכה לסיוט. לא בגלל החילוף המוקדם, אלא יותר בגלל העובדה שהחילוף הזה הגיע דווקא אחרי הכרטיס האדום של חברו הישראלי לקבוצה, ניר ביטון. ועדיין, שער הבכורה של הכישרון הצעיר, שהבטיח לסלטיק 1:1 מול מיטיולנד במשחק הראשון של מוקדמות ליגת האלופות, השאיר טעם של עוד.

"זה הסיפתח הכי טוב שיכולתי לחשוב עליו", אמר ליאל עבדה לערוץ הספורט אחרי הפתיחה החלומית, "חבל שלא ניצחנו, זה היה הופך את הערב הזה למתוק הרבה יותר. אני רק בשלבים הראשונים, עדיין לומד את הקבוצה, זו חוויה לשחק פה. צמרמורת".

מאמן סלטיק, אנג' פוסטקוגלו, אמנם לא התייחס לכובש השער - אבל כן לניר ביטון, שספג אדום מאכזב שבעקבותיו עבדה הוחלף וספג מבול של ביקורות בסקוטלנד. "אני מאוכזב מהתוצאה, זה מתסכל", אמר פוסטקוגלו. "מבחינת הביצועים, אני מרוצה מהשחקנים שלי, הם עשו מאמץ אדיר, הם לא מאכזבים אותי. ביטון כנראה מאוכזב יותר מכולם, אני יודע כמה הוא רצה לתרום".

"שלטנו במחצית הראשונה היטב", הוסיף מאמן סלטיק. "השגנו את המטרה שלנו ויצרנו כמה הזדמנויות עוד קודם לכן. הגבלנו אותם כמעט לכלום, אבל ברור שכשירדנו לעשרה שחקנים לזמן משמעותי זה השפיע. ובכל זאת, אני חושב שהתמודדנו עם זה יפה. היינו קומפקטיים ויצרנו מצבים".

ביטון עצמו, אגב, צייץ אחרי המשחק ואמר: "זו הפלטפורמה שלי לדבר ואני רק רוצה להגיד סליחה. איבדתי את הראש שלי ונענשתי, אני שוב מתנצל על כך".