הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הטוב בעולם": כשאמבפה ויתר למסי על פנדל

הצרפתי "נתפס" בשעת פרגון, וחטף על ההחמצה: "איזו נדיבות, העניק לאוהדים את הכדור". קטטת ענק בין אוהדים למאבטחים בסיום המשחק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.10.21 - 07:01
תחילת כתבה

כששלושה כוכבים דוגמת ליאו מסי, קיליאן אמבפה וניימאר משחקים בקבוצה שלך - אחת השאלות הראשונות שעולות היא מי יבעט את הפנדלים? כולם טובים, כולם כובשים במרבית הפעמים, אבל יש מקום רק לבועט אחד. אז זהו, שלא בהכרח.

זו בדיוק הסוגיה שעלתה הערב (שלישי) בניצחון של פ.ס.ז' 2:3 על לייפציג. במצב של שוויון, אמבפה חדר לרחבה, סחט בעיטת עונשין וכאילו היה זה אינסטינקט - הצביע על ליאו מסי וסימן לו להגיע לנקודה הלבנה. "למה השארתי לו את הפנדל? זה נורמלי", הסביר קיליאן אמבפה בסיום. "זה מגיע מתוך כבוד, הוא השחקן הטוב בעולם. הוא בא לשחק איתנו, זו פריבילגיה, אז אם יש פנדל הוא יבעט אותו. הנה, הוא הבקיע. ואת הפנדל השני הוא השאיר לי והחטאתי".

ואכן, מסי לא נותר חייב ולמרות שהיה יכול להשלים שלושער - הוא נתן לאמבפה להצטרף אליו ולהשלים צמד. הצרפתי, במקרה הזה, פישל ושלח את הכדור ליציע - אך זו הייתה עוד גושפנקה לחברות שנרקמת בין השניים. ועדיין, בתקשורת הצרפתית לא שכחו מהפנדל המוחמץ של אמבפה ולעגו: "איזו נדיבות, נחמד מצידו לשמח ככה אוהדים, עכשיו הם רואים מקרוב איך נראה כדור המשחק".

אמבפה עצמו התעלם באלגנטיות והתייחס למשחק ולחברות עם מסי: "מצאנו אחד את השני הלילה, זה נראה טוב. עכשיו, כשניימאר יחזור, נצטרך להיות טובים שלושתינו וגם האחרים יצטרכו להיות יעילים. אבל שוב, זה קל לשחק עם מסי".

"אנחנו צריכים לדעת לכפות את הסגנון שלנו", המשיך אמבפה והתייחס למשחק עצמו. "זה לא תירוץ, אבל היו לנו הרבה נעדרים. אנחנו צריכים להיראות טוב יותר, זה נכון, כרגע אנחנו לא משחקים טוב ומנצחים - אבל עלינו לעשות זאת שלווים יותר".

"הראנו אופי", הוסיף מאמן פ.ס.ז', מאוריסיו פוצ'טינו. "התחלנו טוב, אבל אז היה רגע קשה מול קבוצה שכבשה שלושה שערים למנצ'סטר סיטי. לייפציג קבוצה שמסוגלת ליצור סיכונים, אבל הפגנו אופי. נלחמנו, הראנו שהיינו מאורגנים, הראנו את הכישרון שלנו. נשתפר עם הזמן, אין לי ספק. אמבפה? האיכויות שלו מושלמות למשחק מעבר. כשיש לך את מסי, ואת חאכימי ומנדש בצדדים, אתה יכול לשחק ככה - אבל זה לוקח זמן".

למרות החגיגות, היה אירוע אחד שהעיב מעט על השמחה הפריסאית. קטטת ענק פרצה בין מחנה האולטראס של פ.ס.ז' לבין 40 מאבטחים בפארק דה פראנס עם סיום ה-2:3 על ר.ב לייפציג. למרבה המזל, האירוע הסתיים ללא נפגעים.