הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צ'פרין: "ביטול הסופרליג, ההישג הגדול שלנו השנה"

נשיא אופ"א מסכם את 2021, ושולח עקיצה אל עבר המועדונים שהיו אחראים על היוזמה שקרסה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.12.21 - 22:08

כמו כולם, גם באופ"א מסכמים בימים אלו את שנת 2021, ובין ההישגים הגדולים של הארגון בשנה שכללה גם את היורו שנדחה מהשנה שעברה, נמצא ביטול יוזמן הסופרליג, אירוע שתאמינו או לא, התרחש בשנה החולפת. למעשה, על פי אלכסנדר צ'פרין, נשיא אופ"א, מדובר בהישג השיא של הארגון.

"הביטול של יוזמת הסופרליג זה ההישג הגדול ביותר שלנו והניצחון הכי גדול עבורנו ב-2021. באפריל האחרון, היה ניסיון ליצור ליגה סגורה, שכל מטרתה הייתה למלא את חשבונות הבנק של אותם מועדונים. זאת ליגה שאיימה לפגוע בערכים שהם הלב של הכדורגל האירופי".

למי שכבר הספיק לשכוח, יוזמן הסופרליג יצאה לפועל בלילה שבין ה-18 ל-19 באפריל, עם הודעה משותפת של ריאל מדריד, ברצלונה ואתלטיקו מדריד מספרד, מילאן, יובנטוס ואינטר מאיטליה, ו"שש הגדולות" מאנגליה - ארסנל, צ'לסי, ליברפול, מנצ'סטר יונייטד, מנצ'סטר סיטי וטוטנהאם, שהרעידה את עולם הכדורגל.

התגובות לא איחרו לבוא, כאשר ברחבי אירופה ובעיקר באנגליה התעורר זעם עצום על מה שנטען שהוא בצע כסף, ומהלך שיקבור למעשה את הליגות המקומיות. יומיים בלבד לאחר מכן, בזה אחד זה החלו להודיע המועדונים האנגלים על פרישתם מהמפעל, והיוזמה הגרנדיוזית הפכה לאחת הפארסות הגדולות בתולדות הכדורגל.