הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אמבפה על מונדיאל כל שנתיים: "צריך הפסקה"

גם לבנדובסקי נגד: "הרמה תרד". חלוץ פ.ס.ז' הוא שחקן השנה של "גלוב סוקר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.12.21 - 19:06
מעדיף שלא יהיה מונדיאל כל שנתיים. אמבפה (GETTY)
מעדיף שלא יהיה מונדיאל כל שנתיים. אמבפה (GETTY)

רגע לפני ששנת 2021 מגיעה לסיומה, נערך הערב (שני) טקס הענקת הפרסים של "גלוב סוקר", זו השנה ה-12 ברציפות. בפרס שחקן השנה זכה קיליאן אמבפה, בעוד רוברט לבנדובסקי שוב יצא "רק" עם תואר המבקיע המצטיין של השנה. הצרפתי והפולני היו שני השחקנים הכי בכירים שהגיעו לטקס, והם אף דיברו על האפשרות של מונדיאל בכל שנתיים.

"היום אנחנו משחקים 60 משחקים בשנה, אז לא יכול להיות מונדיאל כל שנתיים, אנחנו נצטרך הפסקה", אמר חלוץ פ.ס.ז', שסיפר גם על שיתוף הפעולה עם מסי: "הוא שחקן נפלא שמסוגל לעשות הכל על המגרש וזה כיף גדול לשחק איתו בפ.ס.ז'".

גם לחלוץ באיירן מינכן היה מה להגיד בנוגע לאפשרות של גביע העולם כל שנתיים: "בגילי אני עוד יכול לשחק כמה שנים ברמות הכי גבוהות. אנחנו משחקים הרבה מאוד ואם אנחנו רוצים לשמור על הרמה הגבוהה, אנחנו צריכים הפסקה. אם יהיה מונדיאל כל שנתיים הרמה תרד, זה יקשה מאוד על הגוף ועל הנפש שלנו".

בטקס שנערך בדובאי, חולקו מספר רב של פרסים, כשאלו שקובעים את הזוכים הם איגוד המועדונים האירופים והאיגוד האירופי של סוכני השחקנים. מלבד הזכייה של אמבפה ולבנדובסקי, שזכה גם בתואר שחקן השנה של האוהדים, כריסטיאנו רונאלדו זכה בתואר "הכובש המצטיין בכל הזמנים", ג'יאנלואיג'י דונארומה זכה בפרס שוער השנה ולאונרדו בונוצ'י זכה בפרס שחקן ההגנה של השנה. בנוסף, צ'לסי זכתה בפרס קבוצת השנה, איטליה בפרס נבחרת השנה, רוברטו מנצ'יני זכה בתואר מאמן השנה ורונאלדיניו זכה בפרס לכבוד הקריירה המרשימה שלו.