הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היהלום ושברו: בחזרה להעברת לזאר מרקוביץ'

ההייפ שיצר גרנט, הקופון של זהבי והתרגיל של אברמוביץ'. הפלופ של ליברפול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.04.22 - 18:00

רגע לפני שליברפול ובנפיקה נפגשות ברבע גמר ליגת האלופות (22:00, ישיר ב-5PLUS), מבט קצר לאורך ההיסטוריה מוכיח קשר מעניין במיוחד בין שני המועדונים. אחרי הסיפור על הדרך בה עזרו הפורטוגלים לאנגלים לזכות במפעל ב-2019, מגיע מקרה מעט פחות מוצלח עבור ה"רדס", בו יש גם קשר ישראלי לא קטן.

לזאר מרקוביץ', מי שנחשב עד היום לאחת ההעברות הכושלות בהיסטוריה של ליברפול, הגיע למועדון בקיץ 2014 תמורת 20 מיליון פאונד מבנפיקה, כשהקשר סומן כאחד הכישרונות העולים בכדורגל העולמי.

רגע לפני שעבר לליברפול, ההייפ סביב מרקוביץ' הלך ונבנה, כשלא מעט ממנו הגיע מכיוון מי שאימן אותו בפרטיזן בלגרד, אברהם גרנט. הישראלי תיאר את הכישרון הסרבי ולא חשש לזרוק לאוויר כמה מהשמות הגדולים בהיסטוריה של הכדורגל. "למעט כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי, מרקוביץ' הוא אחד הכשרונות הגדולים ביותר שראיתי. הוא צעיר, הוא יתבגר ואז אף אחד לא יוכל לעצור אותו", הסביר גרנט.

מעבר למעבר אפשרי לליברפול, שמו של הסרבי קושר לצ'לסי, אך היא לא היתה מעוניינת בו, לפחות לא באופן ישיר. כאמור, מי שקפצו על ההזדמנות היו ה"רדס, ששילמו תמורתו 20 מיליון פאונד, שחולקו לשני תשלומים נפרדים: 10 מיליון לבנפיקה, ו-10 מיליון לחברה בשם "לייסטון הולדינגס",  שהחזיקה ה-50% מהזכויות הכלכליות עליו בניהולו של ישראלי אחר, פיני זהבי.

כזכור, צ'לסי אומנם החליטה לרדת מהכישרון הסרבי, אך ה"בלוז" הצליחו להיקשר להעברה הזו מכיוון מפתיע במיוחד. לפי תחקיר של ה-BBC, מי ששימש כ"בעלי צללים" של החברה בניהולו של זהבי, הוא לא אחר מאשר רומן אברמוביץ', מי שעד לא מזמן היה בעלי המועדון מלונדון. כזכור, האוליגרך הרוסי מחזיק גם כן בתעודת זהות כחולה. קשר ישראלי כבר אמרנו?

זה לא נגמר כאן, אחרי קדנציה כושלת בליברפול, החל מרקוביץ' במסע מסביב ליבשת ושיחק בין היתר בפנרבחצ'ה, ספורטינג ליסבון, האל סיטי, אנדרלכט, פולהאם ולבסוף חזר לפרטיזן בלגרד, שם הוא משתף פעולה בימים אלה עם קפטן נבחרת ישראל, ביברס נאתכו.