הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ניחוח היסטורי: המפגשים של ריאל וליברפול

מהגמר של 1981 ועד השער של בניון בברנבאו, חזרנו למשחקים הקודמים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.22 - 00:39

ריאל מדריד עשתה הערב (רביעי) את כל מה שהייתה צריכה כדי להעפיל לגמר החמישי שלה בעשור האחרון, כשגברה על מנצ'סטר סיטי 1:3 ו-5:6 בסיכום שני המשחקים. עם שריקת הסיום בסנטיאגו ברנבאו, קיבלנו את זהות הגמר שלנו לעונת ליגת האלופות הזו, גמר שכבר קיבלנו בעבר וכששואלים את מוחמד סלאח, גמר שרוצים לקבל שוב.

"אם תשאלו אותי אישית, אני אעדיף לקבל את ריאל", אמר המצרי של ליברפול לפני מפגש הגומלין בין סיטי וריאל הערב, "הפסדנו בגמר הקודם מולם, אז אני רוצה לשחק נגדם ובתקווה לנצח!". למקרה ושכחתם, הקבוצות נפגשו בגמר ליגת האלופות 2018, אז הבלאנקוס גברו על החבורה של יורגן קלופ 1:3, בדרך לתואר נוסף לארון. למעשה, גם בפעם האחרונה שנפגשו היו אלה הספרדים שסיימו עם חיוך, כשבשנה שעברה נפגשו הקבוצות ברבע הגמר, ממנו ריאל עלתה לחצי עם תוצאה מוכרת בסיכום שני המשחקים: 1:3.

באופן כללי, לבלאנקוס יש יתרון קל על האנגלים במשחקי העבר בין הקבוצות. לפני שלושת המשחקים שהוזכרו למעלה, הקבוצות נפגשו לפעמיים נוספות גם בעונת 2008/09, כחלק משמינית הגמר של המפעל היוקרתי. ליברפול רשמה שני משחקים מושלמים, ו-0:5 בסיכום שני המשחקים, כשבמשחק הראשון מי שכבש את שער הניצחון של האדומים היה המנהל המקצועי של נבחרת ישראל, יוסי בניון. הצלחה נוספת של האדומים הייתה אי שם בעונת 1980/81, במפגש הגמר הראשון, אז ליברפול ניצחה 0:1 וזכתה בתואר.

בסך הכל המאזן בין הקבוצות עומד על 8:10 לטובת ריאל, כשבמאזן המשחקים, ריאל עם ארבעה ניצחונות, בעוד ליברפול עם שלושה ומשחק אחד הסתיים בתיקו. אז עכשיו תורכם לתת את דעתכם. לאור ההיסטוריה בין הקבוצות והמצב הנוכחי שלהן בזירה האירופית, מי לדעתכם תזכה בליגת האלופות השנה? הצביעו בסקר >>