הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הגדול מכולם: כשליברפול הדהימה את אירופה

צפו בתקציר: 17 שנה לקאמבק הבלתי נשכח של האדומים בגמר האלופות נגד מילאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.22 - 12:00

בראש העמוד: התקציר המלא של המשחק ההיסטורי

ה-25.05.2005. בכל שנה מחדש, מיליוני אוהדי ליברפול בכל העולם קמים עם חיוך בדיוק באותו תאריך, ונזכרים באחד הרגעים הגדולים בחייהם. למעשה, זה היה אחד הרגעים הגדולים בתולדות הכדורגל האירופי, וללא ספק הגמר המשוגע והמטורף ביותר שזכינו לראות בליגת האלופות.

בעוד כשלושה ימים, ליברפול תעלה לגמר הרביעי שלה במפעל מאז אותו לילה באינסטנבול, אבל המשחק ההוא נגד מילאן, תמיד יהיה משהו אחר. האדומים, אז תחת רפא בניטס, היו רחוקים מלהיות האימפריה שהם היום. קבוצה שגירדה את המקום החמישי באנגליה, ופגשה את מילאן, מילאן הגדולה, עם אחד ההרכבים החזקים ביותר שאפשר לדמיין.

השמות ששיחקו באותו ערב אצל האיטלקים? דידה, קאפו, יאפ סתאם, נסטה, מאלדיני, גאטוסו, פירלו, סיידורף, קאקה, שבצ'נקו וקרספו. בליברפול מנגד, אלו היו יז'י דודק, סטיבן ג'רארד וצ'אבי אלונסו הצעירים, סטיב פינאן, ג'ימי טראורה, ואפילו דידי המאן ומילאן בארוש.

נדמה שמעולם לא הגיעו 2 קבוצות עם פערי רמות כל כך גדולים לגמר, ואכן, אחרי 44 דקות, לוח התוצאות הראה 0:3 לרוסונרי. את מה שקרה בהמשך, אין אוהד כדורגל אחד שלא מכיר. ליברפול חזרה ל-3:3 בשש דקות קסומות במהלך במחצית השנייה, ובסופו של דבר ניצחה את המשחק בדו קרב פנדלים. איך זה קרה? כנראה שאף אחד לא מבין עד היום.