הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מסבלנות לגאונות: מה שהוביל לשער הניצחון

בעיטה אחת למסגרת נתנה לריאל מדריד את ליגת האלופות. על דקה רגועה בפריז, קור רוח של מודריץ' תחת הלחץ של ליברפול, פאניקה הגנתית שהתחלפה בתשע מסירות מסודרות ושבע השניות בהן טרנט איבד ריכוז בדרך לגביע מספר 14 של מועדון הפאר מספרד. צפו בניתוח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.05.22 - 12:56

בווידאו: הרגעים שלפני שער הניצחון של ריאל
--------
בעיטה אחת למסגרת.
הנתון הזה, בצירוף יכולת אדירה של טיבו קורטואה, היה כל מה שריאל מדריד הייתה צריכה בשביל להניף אמש (שבת) את הגביע עם האוזניים הגדולות בפעם ה-14 בתולדותיה. 0:1 קטן מול ליברפול הביא סוף שמח לעונה מטורפת של הבלאנקוס, שכבר היו מרחק דקות ספורות מהדחה במהלך שלבי הנוקאאוט, אבל הוכיחו אופי אדיר ורשמו עונה נהדרת עם זכייה באליפות ספרד ובליגת האלופות. אז חזרנו רגע אחורה, ל-5 הדקות שקדמו לשער הניצחון ולרצף האירועים שהוביל עד לרגע שבו ויניסיוס מצא את הרשת של אליסון.

הרגיעה
בערך 3 דקות לפני השער, לואיס דיאס עוד התנהל עם הכדור ליד דקל הקרן של רחבת הבלאנקוס. אדר מיליטאו נצמד לחלוץ במטרה לחטוף לו את הכדור והמאבק הסתיים בנחיתה לא מכוונת של הקולומביאני על הברזילאי של ריאל מדריד. המאבק הדרום אמריקאי הזה הסתיים בלא פגיעה משמעותית, אבל עם דקה אחת ארוכה של מנוחה לשחקני שתי הקבוצות ומקום לשירה אדירה של אוהדי ליברפול.

המאבק של דיאס ומילטאו והשירה האדירה של אוהדי ליברפול

הלחץ של ליברפול
גיבור הערב טיבו קורטואה ניגש בנחת לכדור החופשי שנשרק לזכות הבלאנקוס אחרי העבירה של דיאס. הבלגי בחר בכדור ארוך סתמי והימצאותו של פדריקו ואלווארדה בעמדת נבדל העבירה את הכדור במהרה לצד האדום של המגרש, כשמיליטאו מקבל את האישור לחזור לדשא אחרי הטיפול שקיבל מחוץ לקווי המגרש על ידי הצוות הרפואי של ריאל מדריד.

האדומים חיפשו בכל שלב את הדרך למצוא פרצות בהגנה של קרלו אנצ'לוטי ולהגיע למצבים ממשיים, כמו אלו שהגיעו אליהם, מול טיבו קורטואה. בדרך המסודרת והמהירה של יורגן קלופ ליברפול פתחה בעוד התקפה מסודרת, כמו אלו שניסתה לעשות ברוב שלבי המשחק. קונאטה העביר כדור טוב לג'ורדן הנדרסון, המסירה שלו קדימה נבלמה אצל קאסמירו וליברפול שוב עברה ללחוץ.

בכלל, הניסיון של שחקני ליברפול ללחוץ קדימה את ההגנה הלבנה ולהחזיר את הכדור אליהם איפיין חלק גדול משלבי המשחק. לא סתם,  הכדור היה ברגלי ריאל 4 שניות בלבד אחרי החטיפה הזאת כשמנדי העבירו לקרוס ומשם למיליטאו שבעט כדור סתמי עד קונאטה. שוב ליברפול יצאה קדימה למהלך שכולו היה מוחמד סלאח. עד הבעיטה האחרונה, ומה שקרה אחריה. .

המהלך החכם של סלאח

כשאלאבה עצר את סלאח
מוחמד סלאח עשה כמעט הכל נכון במהלך שקדם לשער של ריאל. הוא היה זה שהפך את הכדור הסתמי שהגיע לקונאטה לידי מסירת עם הראש לפאבינו, לאחר מכן, רץ לפנות את השטח להנדרסון שקיבל ממאנה והעביר את הכדור שהגיע למצרי בפעם השלישית בהתקפה. סלאח השלים דאבל פס נהדר אחורה לטרנר אלכסנדר-ארנולד שהחזיר לו במצב נוח בתוך הרחבה.

רק שהבעיטה הכפולה של סלאח נעצרה פעמיים אצל דויד אלאבה, בפעם השנייה גם נגעה בידו אבל באופן בו היד הייתה צמודה לגוף וללא ספק שאינה הייתה לא חוקית. ההרחקה של אלאבה נעצרה אצל פאביניו שנגח לחוץ. ומשם, משם התחילה חצי דקה של דיוק, סבלנות ופוקוס - כל מה שריאל מדריד חיכתה לו בשביל להכריע את גמר ליגת האלופות הזה.

כשמודריץ' לא התרגש והשתחרר מהלחץ

 סבלנות לבנה
בניגוד לשלוש הדקות שקדמו לשער, בה החבורה של אנצ'לוטי נראתה כזו שמעיפה את הכדורים מתוך פאניקה, החל מזריקת החוץ של פרלאן מנדי ריאל מדריד העבירה 10 מסירות עד שמצאה את הרשת. זה התחיל ממסירות שהגיעו עד לקרבחאל שלא התרגש מהלחץ של טיאגו ועבר אותו. מודריץ' לא מיהר ובסבלנות חיפש שוב להעביר את הכדור קדימה במסירה ששחררה לחץ של לא פחות מארבעה שחקני ליברפול.

ואז הכדור הגיע לואלוורדה, ששאב את הניסיון שהביאו קרבחאל ומודריץ' למהלך וחיכה. הוא ראה את בנזמה מנסה להתפנות, הוא ראה את קרבחל עוקף אותו מימין והמשיך לרוץ. כולם נשאבו לכיוונו, כולל אלכסנדר-ארנולד שבמשך 7 שניות ארוכות לא הסתכל לכיוון של ויניסיוס שהמשיך לרוץ. 7 שניות ארוכות, ארוכות מאוד במונחי זמן של משחק גמר ליגת האלופות.

בשלוש דקות, שער הניצחון של ריאל מדריד טמן בחובו אלמנטים רבים שאיפיינו את משחק הגמר הזה. מהקרב האגרסיבי והצמוד, דרך השאגות האדירות של אוהדי ליברפול, משחק הלחץ והיכולות ההתקפיות שלא הספיקו לחבורה של יורגן קלופ והסבלנות של הבלאנקוס. כל אלו, בשילוב האופי הבלתי מעורער של שיאנית הזכיות במפעל, הובילו את ריאל מדריד לזכייה הירואית בליגת האלופות.

ההתגנבות של ויניסיוס, חוסר הריכוז של טרנט

9 מסירות מדויקות, בעיטת זהב מדוייקת