הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

'לה ליגה' שוב התלוננה נגד פ.ס.ז' וסיטי

נשיא הליגה הספרדית טבאס מעלה הילוך: "ניפוח מלאכותי של השוק עם כסף שלא שייך לכדורגל. הן פוגעות באיזון של הכדורגל האירופאי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.06.22 - 16:38

המתקפה של הליגה הספרדית מעלה הילוך. נשיא ה'לה ליגה', חאבייר טבאס, הגיש היום (רביעי) תלונה לאופ"א נגד מנצ'סטר סיטי ופריז סן ז'רמן. הסיבה - הפרה של חוקי הפייר פליי בחתימת חוזי העתק של האנגלים עם ארלינג הולאנד ושל הקבוצה מעיר האורות עם קיליאן אמבפה. כזכור, ריאל מדריד הייתה מעוניינת בשני השחקנים.

"ה'לה ליגה' מבינה שיש מימון בלתי סדיר עבור שני המועדונים הללו, בין אם באמצעות הזרמת כספים ישירים או בין אם באמצעות חסויות וחוזים שאינם תואמים את תנאי השוק או תנאים פיננסיים הגיוניים", כך נכתב בתלונה.

עוד נכתב: "ה'לה ליגה' סבורה ששיטות ההעברה האלו פוגמות באיזון של שוק ההעברות. אותן העברות משמות לניפוח מלאכותי של השוק, באמצעות כסף שלא נוצר בכדורגל עצמו, ופוגעות בכל המועדונים והליגות באירופה".

התלונה נגד פ.ס.ז' הוגשה בשבוע שעבר והתלונה נגד מנצ'סטר סיטי - בחודש אפריל. במנהלת של 'לה ליגה' שומרים לעצמם גם את האפשרות להרחיב את התלונה במידת הצורך. זאת לא הפעם הראשונה שטבאס מתלונן כנגד שתי הקבוצות, כבר התגוננו בעבר נגד התבטאויות של נשיא הליגה הספרדית.