הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בינגו: הקיץ הנהדר של מכבי חיפה

כמה שילמו כדי לצרף את שחקני הרכש שהנחיתו? צוללים פנימה. צפו בתקציר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.08.22 - 21:58

תגיות: גל אלברמן

התקציר באדיבות ספורט 1
קיץ מושלם. אין מילה אחרת לתאר את מה שעשתה מכבי חיפה בהובלת גל אלברמן. 5 שחקנים רכש הגיעו, במה שנראה בינתיים כמו בינגו אדיר. רגע אחרי עוד הצגה ירוקה, צללנו במספרים - כמה עלה הקיץ הזה למכבי חיפה, שכבר הניב לה הכנסה משמעותית באירופה? הירוקים הוציאו על רכש 1.8 מיליון יורו, כלמעשה דמי העברה היחידים ששולמו היו עבור החלוץ מהאיטי שהפך לרכש היקר בתולדות המועדון.

עבור דניאל סונגרדן השבדי מכבי חיפה לא שילמה דמי העברה וניצלה סיטואציה אחרי שסיים את חוזהו באריס סלוניקי, כשבהמשך השבדי עשוי לקבל אזרחות ישראלית בזכות בת זוגו היהודיה.

במקביל, על פייר קורנו מכבי חיפה לא שילמה דמי העברה, אלא הוא צורף בהשאלה שתהפוך להעברה קבועה בסוף העונה, אז יסיים את חוזהו באוביידו. הצרפתי לחץ להשתחרר מאוביידו, ולא השאיר לה ברירה - כך שמכבי חיפה ניצלה הזדמנות בגזרה שלו. כמה זה עלה לה? בספרד יש דיווחים סותרים לגבי דמי העברה בסיום העונה שיועברו לאוביידו. לצד כאלה שטענו שהגיע גם הוא ללא תמורה, יש שטוענים שיועברו לקבוצה הספרדית כ-300 אלף יורו.

מלבד שלושת הזרים, ניקיטה רוקאביצה הוותיק הגיע אף הוא בהעברה חופשית, וצפוי להעניק עומק התקפי בליגה, בעוד יינון אליהו הצטרף ממכבי פ"ת, גם כן ללא דמי העברה, ויגבה את דניאל סונגרדן.

כבר עכשיו מכבי חיפה קוטפת את הפירות הכלכליים, כשהעפלה לפלייאוף תהיה שווה כ-50 מיליון ש"ח. הקיץ אדיר מבחינתה שמראה שהיערכות נכונה ורכש מדויק, בהחלט מביאים תוצאות.