הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כסף לפח?". התעלומה סביב "מסי הטורקי" של ריאל מדריד

פציעה פשוטה הפכה לסאגה, רופא המועדון פוטר ואנצ'לוטי כבר דיבר על כך שהוא סובל מדיכאון. הבלאנקוס ניצחו את ברצלונה בקרב על ארדה גולר, אך הכישרון עוד לא ראה דקה. מה השתבש?

אבי אטיאס
אבי אטיאס  29.11.23 - 16:36

בחודש יולי האחרון, תקופת זמן שנראית כאילו לקוחה מעידן אחר לחלוטין בחיינו, בו עוד עסקנו בעיקר בספורט וכדורגל נראה כמו הדבר הכי חשוב בעולם, סאגת ארדה גולר הייתה מהמרתקות בכדורגל העולמי. "מסי הטורקי", כך כינו אותו, היה מבוקש בכל קבוצה גדולה בעולם, אך לקו הסיום הגיעו שני מועדוני הפאר הספרדיים - ריאל מדריד וברצלונה, ומי שבסופו של דבר זכתה בו, הייתה הקבוצה של קרלו אנצ'לוטי.

בקיץ 2023, ארדה גולר היה אחד השחקנים המבוקשים בעולם. המחמאות ממסוט אוזיל ("הוא יהיה טוב ממני"), הכישרון הנדיר הרגליים, ומעל הכל תג המחיר הזעום - 17.5 מיליון יורו בלבד, הפכו אותו לשחקן שכל קבוצה רצתה לשים עליו את ידיה. אבל כשאנחנו כבר הרבה מעבר לתחילת העונה, אתם בוודאי תוהים - "האם ראינו אותו בכלל משחק בריאל מדריד"?

לפני כמה שבועות החליטה ריאל מדריד, בצעד לא סטנדרטי, לפטר את דוקטור ניקו מיחיץ', הקרואטי ששימש ב-6 השנים האחרונות כראש מערך הצוות הרפואי במועדון. החלטה מסוג זה לא מתקבלת בדרך כלל באמצע העונה, ועל פי התקשורת הספרדית, לצד מכת הפציעות ממנה סובלים שחקני ריאל, הטריגר להחלטה היה ההתנהלות מול ארדה גולר, שלא מצליח להתאושש מהפציעות שלו, ולא שיחק אפילו דקה אחת עד כה העונה.

כבר בחודש אוגוסט האחרון, נפוצו דיווחים בטורקיה על כך שפנר למעשה "הונתה את ריאל מדריד", ולא יידעה את מועדון הפאר עד כמה חמור מצב ברכו הימנית של הקשר הטורקי המוכר. למעשה, כבר בחודש אוגוסט התבטא קרלו אנצ'לוטי בנושא וטען שהוא מאמין כי גולר יחזור לשחק בתוך כחודש, אבל הזמן נמשך, פציעה רודפת פציעה, ודקות משחק? לזה, גם הטורקי וגם אוהדי ריאל עדיין מחכים.

בתקשורת הספרדית הוקדשו בשבועיים האחרונים לא מעט כתבות לגולר, ובין היתר נכתב: "ארבעה חודשים, אפס פעולות, אף לא משחק אחד, אף לא תחרות אחת. ארדה גולר מתחיל את הקדנציה שלו בריאל מדריד בדרך שרחוקה מלהיות אידיאלית, וכבר סובל מפציעה שלישית. יכול להיות שלו 20 מיליון יורו שהלכו לפח?".

האם אפשר כבר לקרוא לגולר פלופ? האם אוהדי ריאל יכולים להיזכר ברעד בשמו של אדן הזאר, כנראה בזבוז הכסף הגדול ביותר בתולדות המועדון? כנראה שלא. צריך לזכור שהטורקי בסך הכל בן 18, והוא הוגדר מראש כהשקעה לעתיד. על הכישרון שלו אין חולק, וגם במועדון עצמו מנסים לתמוך בשחקן, כפי שסיפר אחד השחקנים הוותיקים ומי שמוגדר כקפטן השלישי, דניאל קרבאחל.

"דיברתי איתו, אמרתי לו להישאר רגוע. הוא נמצא בתהליך, לפעמים הגוף צריך להתרגל לליגה חדשה ולקצב אחר. הוא צריך לעשות כמיטב יכולתו על מנת לחזור חזק יותר. אני מדבר מניסיון, והזכרתי לו שהוא לא לבד, והוא לא היחיד שסבל מפציעות בקריירה".

נראה שעיקר החשש בריאל, ואת זה אפשר להבין גם מדבריו של קרבחאל וגם מהמהלך הקיצוני יחסית של פיטורי הדוקטור ניקו מיחיץ', הוא שגולר ייכנס למרה שחורה, כאשר כבר לפני כשבועיים, קרלו אנצ'לוטי התייחס למצבו של הטורקי כשנשאל על כך במסיבת עיתונאים וענה: "הוא בדיכאון. זאת לא פציעה רצינית, אבל הוא צעיר והוא רוצה לשחק".

כרגע, למרות הרוגע שמנסה לשדר במועדון, יש מי שרואה את ההתנהלות של ריאל סביב גולר ככזאת שמשדרת חרדה. העובדה שבריאל לא מוכנים כרגע לתת תאריך מדויק לחזרתו של הטורקי, במה שהם הגדירו כפציעה פשוטה, מעוררת תהיות. במועדון שנכוונה בעניין פציעות בצורה חריגה כמו במקרה אדן הזאר, אפשר להבין את הזהירות, אך אפשר גם להבין את החשש של האוהדים, שמפחדים משידור חוזר.

וביניהם, נמצא גולר, בסך הכל בן 18, שחווה עכשיו כנראה את הרגעים הקשים ביותר בקריירה שלו, שנמצאת בחיתוליה. בתוך מספר חודשים בודדים, הוא הפך מאחד הכישרונות הכי גדולים בעולם, לכזה שצריך יהיה להיאבק כדי להוכיח שלא מדובר ב"חתול בשק". המלחמה שלו היא לא רק פיזית, היא תהיה גם, אולי אפילו בעיקר, מנטלית. בריאל מדריד יטפלו בו בצמר גפן, וקשה לחשוב על מאמן מתאים יותר מאשר אנצ'לוטי כדי לתת אמון בשחקן. האם גולר יצליח להוכיח שהוא שווה את ההייפ? זה כנראה ייקח זמן, אבל אנחנו נעקוב מקרוב.