$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נופל בשער: פ.ס.ז' טעתה עם ג'יג'י דונארומה?

מרבה לטעות (כולל במשחקים מכריעים בליגת האלופות), לא מתאים למאמן ("לא מרגיש בנוח עם הרגליים") ולא מצדיק את השכר ("צריך לרדת לספסל"). על הבטחה בסימן שאלה

דני פורת
דני פורת  13.12.23 - 17:15

אוהדי מילאן חיכו שנתיים לרגע הזה. ג'יג'י דונארומה, פעם אליל הקהל המילאנזי והיום האויב המושבע, חזר לסן סירו בחודש שעבר עם קבוצתו פ.ס.ז' למשחק בשלב הבתים בליגת האלופות. יושבי הג'יוזפה מיאצה לא שכחו איך השוער שגדל והתחנך אצלם, בחר בכסף הגדול של הקטארים וברח לאחר שסירב לכל ההצעות הנדיבות להארכת חוזה בקיץ 2021. אוהדי הקורבה המושבעים קיבלו אותו במטח קללות ושטרות יורו מזויפים. המילה: "דולרומה" היתה השגורה ביותר בערב בו ניצחה מילאן 1:2 את האקס המושמץ.

דונארומה ציפה לשטף הזעם והקללות מקבוצתו לשעבר. מה שהוא לא ציפה זה מה שבא תוך כדי משחק ובעיקר לאחר מכן. בדקה ה-12 הוא הדף לא טוב בעיטה של אוליבה ז'ירו ולאחר מכן נכשל בניסיון לעצור את הריבאונד של רפאל לאאו. הטעות הזאת כבר בדקה ה-12, שינתה את רוח המשחק והלכה לכיוון של מילאן, למרות שהיתרון היה בידי פריז. בדיעבד, מסתבר כי הטעות מול מילאן היתה הראשונה בשרשרת של שגיאות קריטיות אחרות של השוער שבין היתר סיבכו את מצבה של פריז סן ז'רמן בשלב הבתים של ליגת האלופות.

שבועיים וחצי אחר כך, דונארומה "בישל" לטאקומי מינאמינו וספג שער מיותר ממונאקו במסגרת הליגה הצרפתית. ארבעה ימים לאחר מכן, השוער האיטלקי הדף רע בעיטה של מיגל אלמירון ואפשר לאלכסנדר איסק להכניעו ב-1:1 מול ניוקאסל באלופות. בתחילת החודש, דונארומה הורחק לאחר יציאה פראית ובעיטת קונג פו לפניו של קלאודימיר מלה האבר, והשאירה את פ.ס.ז' ב-10 שחקנים. הטעות האחרונה הובילה להרחקתו לשני משחקים ודיבורים בלתי פוסקים על הירידה הגדולה ביכולתו ואפילו במעמדו.

בימי המו"מ הסוערים עם פ.ס.ז', דונארומה נחשב היה לאחד השוערים הטובים בעולם, אולי אפילו הטוב ביותר בעיניי רבים. הרי בקיץ של המעבר, דונארומה הוביל את איטליה לזכיה ביורו ואף זכה בתואר השוער המצטיין של הטורניר. בשנתיים שלו בעיר האורות הוא אכן הראה ניצוצות של אחד מעוצרי הכדורים הטובים בעולם, ולצד זה גם טעויות שלא מתאימות לשוער בשיעור קומה. שתיים מהן היו מול ריאל מדריד ובאיירן מינכן בהדחות של פ.ס.ז' מליגת האלופות בעונות הקודמות. כך שאפשר לומר שעד היום דונארומה לא הצדיק לגמרי את האמון שקיבל והמשכורת השמנה כמובן.

למעשה, צבר השגיאות האחרון של דונארומה יכול ללמד יותר מכל על בעיות ביטחון של השוער, שכן מדובר במגוון של טעויות. לאחרונה נדרש לסוגיה מי שדונארומה ירש אותו בנבחרת איטליה, ג'יג'י בופון האגדי, שאמר לתקשורת האיטלקית המתעניינת: "אני לא חושב שצריך להגזים ולומר שהוא צריך לאבד את המקום שלו בפ.ס.ז'. זה לדעתי פשוט רגע לא טוב מבחינתו. לכל השוערים הגדולים יש רגעים קשים ומבקרים אותו בצדק, אבל לדעתי הוא שוער מספיק חזק כדי להתגבר על כך".

ועם זאת, יש משהו אחד שמפריע מאוד לאוהדי פ.ס.ז' בדונארומה וזה משחק הרגל שלו, שמרחיק אותו כרגע מהטופ של השוערים העולמיים. עבור המאמן החדש לואיס אנריקה המעלה הזו היא הכרחית בכל הקבוצות שאימן, מסלטה ויגו, דרך ברצלונה ועד לנבחרת ספרד כמובן. בצרפת בדקו ומצאו כי השוער האיטלקי נדרש לשחק יותר ברגל העונה תחת לואיס אנריקה לעומת העונה שעברה תחת כריסטוף גאלטייה. למשל, דונארומה נוגע בממוצע העונה 35 פעמים בכדור לעומת 27 אשתקד וגם מוסר שמונה מסירות יותר בהשוואה לאשתקד.

"דונארומה אף פעם לא הרגיש בנוח עם הרגליים", אמר כריסטוף לולישון, מאמנים שוערים של צ'לסי בעבר, "היחסים שלו עם הכדור אינם טבעיים ותמיד יש בעיה אמיתית עם הפרשנות שלו לאירוע. אפשר לראות שדונארומה מרגיש בבעיה ויכולת הביצוע שלו איננה מהירה מספיק". לעומת זאת, לואיס אנריקה מסנגר על השוער ולוקח אחריות: "זה אני שמבקש מהשוער לחסות על שטח מסויים ואם הוא טועה, אז זו אחריות שלי. רוב הזמן זה עובד טוב ולפעמים לא. זו בעיה שלי. לדונארומה יש עונה טובה מאוד ואני מרוצה ממנו".

לואיס אנריקה היה צריך לתת גיבוי לשוער לאחר כל הביקורות האחרונות. בצרפת אפילו רמזו על כך שאראנו טנאס, שוערה הצעיר של ברצלונה, שהגיע הקיץ לפ.ס.ז' עשוי לתפוס את מקומו בעקבות היכולת האחרונה. בזמן שדונארומה הורחק, טנאס כבר עמד פעמיים בשער של פריז ועשה עבודה טובה בסך הכל. והוא כמובן מצטיין ברגליו. הדברים הללו לא מנותקים, כשלוקחים בחשבון שבמהלך קריירת האימון של לואיס אנריקה הוא בחר לא פעם להחליף שוער. הדוגמא המפורסמת היתה בנבחרת ספרד, כשאונאי סימון קיבל את המושכות על חשבון דויד דה חאה. לאחרונה אפילו פורסם בצרפת, שפ.ס.ז' מתעניינת לרכוש את לוקה שאבלייה, שוערה המוכשר של ליל, שעושה עונה טובה.

ובשביל שהדיבורים לא יהפכו למעשים, דונארומה בעל מוטות הידיים המאיימות יצטרך להתעשת ולחזור לעצור כדורים. הערב (22:00, 5SPORT) תעלה פ.ס.ז' למשחק מול בורוסיה דורטמונד שתוצאותיו הרות גורל לגבי המשך העונה. דונארומה, שכבר שגה מספיק בליגת האלופות העונה, יודע שהוא צריך לספק משחק אחד גדול כדי להוריד את כל הסימני שאלה סביבו ובסיגנל אידונה פארק זו הזדמנות אדירה לעשות זאת ולהחזיר לקבוצתו שלו. הבחור שעלה לבכורה בגיל 16 לשער של מילאן, חווה לראשונה בקריירה משבר מקצועי ומעניין מאוד לראות איך הוא יתמודד איתו.