רוני לוי סיים את תפקידו כמאמן סטיאווה

כשעתיים לאחר משחק הליגה האירופית התקבלה ההודעה: המאמן נפרד מהקבוצה הרומנית שלושה חודשים לאחר הגעתו. הישראלי: "אין לי טענות, התנהגו אליי יפה". הבעלים בקאלי: "אשמתו של מי זה שהקבוצה לא משחקת?"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.09.11 - 21:20
בקאלי לא הבליג רוני לוי
בקאלי לא הבליג רוני לוי

תחילת כתבה

בזמן שמכבי חיפה סיימה את משחקה בגלזנקירשן בהפסד 3:1, שיחקו גם יריבותיה לבית 10: רוני לוי וסטיאווה בוקרשט התארחו בקפריסין, סיימו ב-1:1 עם לרנקה, וכשעתיים אחרי המשחק הגיעה ההודעה: המאמן הישראלי סיים את תפקידו ברומניה שלושה חודשים לאחר הגעתו.

"אין לי תלונות על המעביד שלי, התנהגו אליי יפה", אמר לוי בראיון לתקשורת הרומנית. "אני לא יודע מה אעשה בהמשך, זה הכדורגל. אני לא חושש לפרנסה שלי, אני פשוט מאוכזב".

עד הקיץ הנוכחי, נחשב רוני לוי למאמן מוערך ברומניה. הקדנציה המוצלחת של אקס מכבי חיפה ובית"ר ירושלים באוניראה אורזיצ'ני זיכתה אותו בהרבה נקודות זכות בפנקס של בעלי סטיאווה בוקשרט, ג'יג'י בקאלי. כשהטייקון הרומני הצבעוני חיפש מאמן לפני שלושה חודשים, הוא לא היסס לקטוף את לוי מבית וגן ולרפד אותו בחוזה מכובד והבטחות על סמכויות נרחבות. בקאלי ידוע כבעל פיוז קצר במיוחד וכאחד שמחליף מאמנים במהירות, לכן כשסטיאווה פתחה רע את העונה בליגה הרומנית וגם תוצאות בזירה האירופית לא ממש הגיעו, התחלנו לשמוע את בקאלי יותר יותר.

כמו בכל קבוצה אחרת, גם כאן זה התחיל בגיבוי. כשבקאלי הכחיש את העובדה שמעמדו של לוי מתערער, זה כבר היה רמז לבאות. זה התחיל בהצהרות על כך שלא יתערב בהחלטות מקצועיות של לוי, המשיך בכך שמינה על דעת עצמו קפטן חדש לקבוצה, ולבסוף, בשבוע שעבר, הגיע הבקאלי הפרובקטור לאימון והביך את לוי בפני השחקנים כשאמר להם: "מעכשיו, אני המאמן".

"אני עם מאמנים זרים גמרתי", אמר בקאלי לתקשורת הרומנית לאחר ההפסד ללרנקה. "אני רוצה מאמן צעיר שדובר את השפה של השחקנים". בעלי סטיאווה התייחס לעזיבתו של לוי: "אשמתו של מי זה אם הקבוצה לא משחקת טוב? לרנקה קבוצת דרג שלישי. הוא תמיד מעדיף לשחק עם שלושה בלמים וככה אי אפשר לנצח".

דקות ספורות לאחר שסטיאווה לא הצליחה לנצח בלרנקה, החלו הדיווחים בתקשורת הרומנית לזרום. לאחר שתחילה פורסם כי עשוי להינתן לישראלי צ'אנס אחרון במשחק הבא מול האלופה אוצלול גאלאץ, הגיע ההודעה על כך שלוי סיים את תפקידו על הקווים, והוא יעזוב את הקבוצה. המועמדים המובילים להחליפו הם איליה סטאן וגיוארגי חאג'י.

והיה גם משחק:
א.א.ק לרנקה - סטיאווה בוקרשט 1:1
קבוצתו של רוני לוי סחבה על גבה רקורד רע באירופה של שמונה משחקי חוץ ללא ניצחון והרצף נמשך גם היום. סטיאווה אמנם יצאה עם נקודה מהמפגש מול שאלקה, אך בדף הסטטיסטיקה שלהם במחזור הקודם לא נרשמה ולו בעיטה אחת לשער. קבוצתו של טון קאנן (ושל המנהל המקצועי ג'ורדי קרויף) חיפשה נקודות היסטוריות בבכורה הביתית שלה במפעל.

הרומנים המשיכו ביכולת החלשה שלהם, ולאחר מחצית מאופסת, מיליאן מרדקוביץ' קיבל כדור רוחב (58) ותוך כדי נפילה הצליח לדחוק פנימה את ה-0:1 ללרנקה.  שש דקות מאוחר יותר, מיחאי קוסטיאה ניצל טעות בהגנה, עבר את המגן שלו ואיזן - 1:1 בסיום.