איוניר: הרגשתי גאווה לראות את הקבוצה כך

מאמן מכבי ת"א אחרי 1:1 עם דינמו קייב: "ככה צריכים לשחק באירופה, החבר'ה לקחו את עצמם ברצינות"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  30.09.11 - 00:25

תחילת כתבה

מכבי תל אביב בעטה יותר לשער, הציגה מחצית ראשונה מצוינת, נהנתה משער שוויון נהדר של דור מיכה והשיגה נקודה יוקרתית ב-1:1 מול דינמו קייב. ובכל זאת, רגע לפני משחק הליגה הלוהט מול מכבי חיפה, אולי התחושה אצל הצהובים קצת חמוצה כי היה אפשר להשיג אפילו יותר.

הבחורים של מוטי איוניר לא הראו רגשי נחיתות מול קבוצת הפאר האוקראינית, והעובדה שמדובר במשחק 12 ברציפות באירופה של מכבי ת"א בלי הפסד רק מצביעה על השינוי שהתחולל במועדון הזה בשנה האחרונה. במחזור הבא יתארחו הצהובים אצל סטוק סיטי, שניצחה בביתה 1:2 את בשיקטאש.

"קשה לראות משחק כזה מהצד, היה משחק מצוין והשחקנים עשו עבודה פנטסטית. הרגשתי גאווה לעמוד בחוץ ולראות את הקבוצה משחקת ככה", סיכם איוניר את התצוגה של חניכיו. "אני מרגיש מאוכזב כי יכולנו לנצח והיינו צריכים לנצח. שלטנו לחלוטין במשחק".

"לצערי ספגנו שער מיותר", המשיך המאמן, והתייחס גם לתבוסה במחזור הקודם מול בשיקטאש: "יש הבדל גדול בין משחק בית בבלומפילד ובין משחק אצל בשיקטאש. אמרתי גם אחרי המשחק ההוא שהתוצאה משקרת כי שיחקנו טוב ועשינו טעויות. לשמחתי הרבה הם כמעט לא הגיעו לשער שלנו. נתנו לאוהדים להיות גאים בקבוצה".

"לצערי הרב דווקא את השער של מיכה ראיתי בטלוויזיה והיה יפה, בדיוק נכנסתי וגם בטלוויזיה הוא נראה טוב", סיפר איוניר. "אמרתי שנעשה הפרדה בין הליגה לבין אירופה. יש את חיפה ברקע וזה חשוב. עם מספר שחקנים שלנו שהם חשובים לא התפתינו ונתנו להם לשחק".

"לא היינו נאיביים", סיכם איוניר. "החמצנו את ההזדמנויות שלנו בגלל חוסר חדות, השוער שלהם היה מצוין ולקח כמה כדורים נהדרים. לא כל בעיטה לשער נכנסת, זאת לא הייתה נאיביות. יש לנו 3 ימים מלאים להתאוששות. ברור שחלק מהשחקנים ששיחקו לא ישחקו ביום שני וצריך לעלות עם כוחות רעננים. זה כמו חצי חיים בשבילי לראות ולא להיות שותף. קשה מאוד להתמודד עם לעמוד בחוץ, במיוחד כשאני מסוג המאמנים שכמעט משחק. לפחות בעוד משחק אחד זה נגמר".

"אני שמח שיצא לי להבקיע במשחק כזה חשוב", סיכם דור מיכה המצוין, שהבקיע שער יפהפה בדקה ה-44. "התמודדנו שווה בשווה או אולי היינו יותר טובים מול מועדון פאר באירופה. האמונה בעצמנו וביכולת שלנו והמרקם הקבוצתי המצוין עזרו. אנחנו לא מרגישים רגשי נחיתות מול אף קבוצה והצוות עושה עבודה מצוינת. השנה אני מרגיש בורג חשוב בקבוצה, מקבל בטחון ומרגיש טוב מאוד".

"אנחנו באים ליהנות בעיקר ולא כמו הלחץ שהיה פה בשנים הקודמות, ורואים את זה בתוצאות שלנו", המשיך מיכה. "רואים את השיפור ממשחק למשחק. ליגה קודם כל זה הלחם שלנו והיא קצת יותר חשובה לנו. נתנו הכל ועד יום שני נעשה את ההפרדה לליגה. אני חושב שאנחנו יכולים להראות שאנחנו שקולים לחיפה, אבל את זה נראה בשני. צריך לתת מילה טובה לאוהדים שביום זה באו 15,000 ועודדו".

"שיחקנו יותר טוב מול קבוצה אירופאית והראינו שיש לנו מה להציע במפעל הזה", הסכים גם ברק יצחקי. "אני חושב שהיינו יותר טובים. נשתדל להשיג כמה שיותר נקודות. אני מקווה שתהיה לנו הזדמנות להעפיל כי על הנייר אנחנו הכי נחותים. שחקנים חוזרים מפציעות, ויש לנו הרבה מה להציע גם בליגה וגם פה".

"נראינו טוב, אבל אם נסתכל לפני המשחק היינו מסתפקים בתיקו. לא צריך להיות חזירים", הזהיר השוער גיא חיימוב. "משמח אותי שהקהל ראה אותנו ונתנו לו הצגה. אנחנו צריכים להסתגל למפעל הזה והגענו אליו בזכות. לוקח לנו זמן להראות מה שאנחנו יודעים. אני מקווה שנמשיך ככה, לקראת המשחק מול חיפה אנחנו לוקחים את ההקרבה".