הררה: עלינו להיות נאמנים לפילוסופיה שלנו

אתלטיק בילבאו נגד אתלטיקו מדריד בגמר הליגה הארופית. איראולה: "הרבה שנים חלמנו על זה". פלקאו: "דרוש ניסיון של שחקן ותיק ורעב של צעיר", אדריאן: "רק אם נהיה חזקים ננצח"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.05.12 - 10:37
הררה ואיראולה. רוצים לחגוג (gettyimages)
הררה ואיראולה. רוצים לחגוג (gettyimages)

תחילת כתבה

עם ו' או בלי? אתלטיקו מדריד תפגוש את אתלטיק בילבאו לקרב על הזכות להביא לספרד את הגביע השני בחשיבותו באירופה, בגמר הליגה האירופית הערב (21:00). אמנם לא מדובר בגמר ליגת האלופות, אבל עבור שתי הקבוצות שלא חוו הרבה רגעי אושר בשנים האחרונות, זוהי הזדמנות מעולה להיות על גג העולם.

בבילבאו, כמו גם במדריד, כבר החלו להתכונן לחגיגה אפשרית בשני אתרים היסטוריים עבור מחנות האוהדים. עבור הקלוצ'ונרוס, מדובר במזרקת נפטונו שנמצאת בפלאסה דה קאנובס דל קסטיאו, אותה יקוו לפקוד בפעם השנייה ב-3 שנים אחרי שהקבוצה זכתה בליגה האירופית ב-2010. מנגד, הבאסקים לא זכו להגיע בהמוניהם ל"גבארה", סירה צבועה באדום-לבן על נהר הנרוויון שחוצה את העיר, שנותרה יתומה כבר 28 שנים מאז האליפות האחרונה של הקבוצה.

"אנחנו צריכים להוכיח שמגיע לנו להגיע לגבארה", הצהיר קשר בילבאו אנדר הררה, "נבוא כדי להיות טובים יותר, למרות שאנו מכבדים את היריבה כי גם הם הוכיחו שמגיע להם להיות בגמר. עלינו לנעוץ יתד אחרון בקמפיין גדול ולהיות נאמנים לפילוסופיה ולכדורגל שלנו. הייתה לנו הרגשה שנגיע רחוק אחרי שעברנו את מנצ'סטר יונייטד".

חברו לקבוצה אנדוני איראולה הוסיף: "אנחנו נלהבים ויש לנו את הדריכות הנחוצה בשביל משחק כזה. הרבה שנים חלמנו על דבר כזה. אם נצא כאלופים זה יהיה אדיר, יש לנו הזדמנות לגרום אושר להרבה אנשים שתמכו בנו בזמנים הקשים". 

מן העבר השני, חלוץ אתלטיקו מדריד רדאמל פלקאו יודע שהוא יכול לזכות בתואר בפעם השנייה ברציפות, אחרי שעשה זאת עם פורטו אשתקד: "זה יהיה דבר היסטורי, במיוחד עם שתי קבוצות שונות. אבל אני הולך להתרכז במה שהמאמן מבקש ממני ובמה שהקבוצה צריכה שאעשה. הלוואי ואלוהים יעזור לנו להשיג את המטרה. במשחקים כאלה צריך ניסיון של שחקן ותיק ואת הרעב של שחקן צעיר כדי לנצח. אנחנו מוכנים ויש לנו הרבה ניסיון". באתלטיקו מקווים שפלקאו ימשיך לספק קבלות לאחר שכבר כבש העונה במפעל 10 שערים.

גם אדריאן התייחס לנושא הניסיון: "זה ברור שבמשחק כזה הניסיון הוא חשוב. אי אפשר לעשות דברים אם הלחץ משתק. אבל הרבה שחקנים כאן היו בגמרים וזכו בתארים ויכולים לעזור לאלו שלא. יותר מהכל נצטרך להיות חזקים מהדקה הראשונה עד לאחרונה, רק כך ננצח".