הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפועל מחכה למנצחת בין אסטאנה לבין פיוניק

דומב מול יריבה קזחית או ארמנית. ב"ש תפגוש את RNK ספליט או מיקה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.06.14 - 15:45
ורמוט, יריבה נוחה בסיבוב השני
ורמוט, יריבה נוחה בסיבוב השני

בשביל הפועל תל אביב זה דבר שבשגרה, עבור הפועל ב"ש מדובר בקאמבק מרגש. שתי הנציגות הישראליות בליגה האירופית (השלישית, הפועל קרית שמונה, תוגרל רק בסיבוב הבא) הוגרלו היום (שני) לסיבוב המוקדמות השני של המפעל השני בחשיבותו ביבשת, ושתיהן יכולות לחלום על מקום בשלב הבא.

  • חולים על כדורגל ישראלי? היכנסו לעמוד המיוחד>
  • נתחיל עם הנציגה הבכירה יותר. הקבוצה המתחדשת של אסי דומב ואייל ברקוביץ', שדורגה בהגרלה, תפגוש את המנצחת בין אסטאנה (קזחסטן) לפיוניק (ארמניה), ולא נראה שהיא צפויה להתקשות יתר על המידה. המשחק הראשון ייערך בבלומפילד ב-17 ביולי, כאשר הגומלין יתקיים שבוע בדיוק לאחר מכן.

    הפועל באר שבע, עבורה מדובר כאמור בחזרה למפעל אירופי אחרי שנים ארוכות, תחכה למנצחת בין ר.נ.ק ספליט (קרואטיה) לבין מיקה (ארמניה). לסגנית האלופה אמנם אין ניסיון רב במעמדים אלו, אבל אין סיבה שהיא לא תעבור לסיבוב המוקדמות השלישי. גם במקרה של הקבוצה של אלישע לוי המשחק הראשון ייערך בישראל.

    היריבות הפוטנציאליות של הפועל תל אביב והפועל באר שבע הן כידוע לא קבוצות מוכרות ביבשת, אבל בספליט ישנו שחקן שדווקא עשה קריירה לא רעה בכלל. מדובר בחלוץ מאטה ביליץ' (33), אותו ודאי מכירים עכברי כדורגל ספרדי מהתקופה בה שיחק בספורטינג חיחון ואלמריה.

    כאמור, הפועל קרית שמונה, בשל היותה מחזיקת הגביע, תחל את דרכה רק בסיבוב המוקדמות השלישי, שם היא לא תהיה מדורגת ולכן, כנראה, תקבל הגרלה לא נוחה. גם הפועל ב"ש, אם תעפיל, תהיה לא מדורגת, בעוד שהפועל ת"א, בשל הצלחות העבר באירופה, תדורג.