הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"כשמנצחים קל להיות במכבי. זה הזמן להוכיח מה אנחנו שווים"

האלופה לא השיגה כרטיס לבתים למרות 1:3 על אסטרס, אך תשוב עם בטחון מחודש. קרלוס: "יש לנו כעת אתגר חדש - עוד אליפות". בדש: "לא סתם כל הישראליות הודחו. בבלומפילד היינו עוברים". פאקו שוחח לראשונה עם שחקניו

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  29.08.14 - 08:00

אמנם הדחה כואבת, אמנם אכזבה מאי ההעפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית, אבל במכבי תל אביב ישנה שביעות רצון גדולה מהיכולת אתמול מול אסטראס. האלופה הישראלית ניצחה 1:3, כשהיא חוזרת מפיגור וכמעט מבצעת מהפך ענק בדרך לשלב הבא, אבל עפה בסופו של דבר מאירופה בעקבות שער החוץ של היוונים. במכבי הדגישו כי השער שספגו היה בשל שבירת מלכודת הנבדל, וגיבו את השוער חואן פאבלו, שספג לא מעט האשמות בעקבות אותו שער - שדרש מהצהובים לכבוש ארבעה שערים כדי לעלות.

 • ראשון, 20:20, ישיר ב-5LIVE: הפועל ת"א מול מכבי ת"א
 • גביע הטוטו שוב כאן - שידורים ישירים בערוץ הספורט
 • פאקו, מחליפו של אוסקר גרסיה כמאמן מכבי, צפה מהיציע והתרשם לראשונה משחקניו החדשים . לפני המשחק הוא שוחח איתם ואמר: "יהיה לנו את כל הזמן שצריך כדי להכיר אחד את השני, אבל אני רוצה שתעלו למגרש בידיעה שאתם צריכים לרדת ממנו ולדעת שנתתם את המאה אחוז שלכם. שתוכלו להסתכל אחד לשני ולקהל שלכם בעיניים".

  פאקו יעביר הבוקר את האימון, שייערך במגרש אימונים סמוך למלון בלרנקה, ואחר הצהרים תחזור מכבי תל אביב לארץ. ביום ראשון יוצג הספרדי רשמית כמאמן הקבוצה במסיבת עיתונאים ויגיע גם לקרית שלום. בערב הוא יעמוד בפעם הראשונה על הקווים בבלומפילד, בדרבי מול הפועל תל אביב בגביע הטוטו.

  כאמור, רגשות מעורבים. גם שחקני מכבי נעים בין גאווה לאכזבה, אחד מהם הוא ברק בדש, שכבש אמש את השער הראשון בדרך לכמעט העפלה דרמטית. "יש הרבה אכזבה, חבל שלא הצלחנו לעלות שלב. יש גם דברים מעודדים מהמשחק הזה", אמר בדש, "יש לי חוב אישי, כי לא הייתי שלושה משחקים. אנחנו ממשיכים קדימה, אחרי כל משחק אמרנו שלא היינו טובים וידענו שיכולנו לעשות יותר. אני לא רוצה להשתמש בביתיות כתירוץ, אבל לא סתם כל הישראליות לא באירופה. היכולת שלנו צריכה להיות טובה יותר, אבל אין ספק שבבלומפילד יכולנו להשיג תוצאות טובות יותר. פאקו יכול לצאת מרוצה מהגישה שלנו, הרגשתי שהיתה היום דרך ומחויבות ושהשחקנים נתנו את הכל. לצערי זה לא הספיק, אבל המאמן יכול להיות מרוצה".

  "לגבי כל מה שתגידו עלינו לגבי המשחקים האחרונים באירופה, אין לנו מה לענות", הוסיף החלוץ, "לא הופענו ולא שיחקנו מספיק טוב ובשורה התחתונה לא היינו מספיק טובים. נצא מהמצב הזה. אני לא חושב שהספידו אותנו כי מכבי היא מכבי, ונעשה הכל כדי להשיג תוצאות טובות יותר בהמשך. בשורה התחתונה הם עברו אותנו וכנראה שהגיע להם. כולם ראו שהיינו יותר טובים, היינו צריכים להבקיע 3 שערים ועשינו את זה. היינו קרובים לסנסציה. עם הבעיטה של ערן בסוף. זה יכול היה להיות מתוק, אבל כנראה שלא מגיע לנו. לא אבקר את החברים שלי על השער שספגנו".

  הראש של קרלוס גרסיה היה אפילו מורם יותר אחרי המשחק. "אני עצוב, אבל גאה עכשיו להיות במכבי תל אביב", אמר הבלם הספרדי, "קל להיות חלק ממכבי כשמנצחים, אבל עכשיו זה רגע שאנחנו צריכים להראות מה אנחנו שווים. יש דברים חיוביים לקחת מהמשחק הזה. הראינו מה אנחנו יכולים לעשות. גם לטובה וגם לרעה. הוכחנו את הרמה האמיתית שלנו. מבין כל המשחקים באירופה, זו הרמה האמיתית שלנו. לא עלינו לליגת האלופות כי לא הגיע לנו, כך גם לגבי הליגה האירופית. הם כנראה טובים יותר מאיתנו. הפסדנו כי פשוט לא נתנו את הכל מעצמנו. הפסדנו כי כולנו עשינו טעויות. אם אנחנו רוצים להתקדם, אנחנו צריכים שתהיה לנו ביקורת עצמית. רוצים שנגיד שלא עלינו בגלל ההגנה? לא אגיד את זה. עשינו טעויות ולכן לא עברנו. מבינים את הביקורות שקיבלנו, כי הן מגיעות לנו. ככה זה בכדורגל, מקבלים את מה שמגיע".

  "לא יודע מה כתבו עליי, אבל אני יודע שלא רציתי לעזוב", דחה קרלוס את הטענות לפיהן היה קרוב לעלותעל המטוס כמו מאמנו אוסקר, "כשהיו אזעקות אשתי היתה עם הילדה בים והיא ממש לא פחדה. לא חשבתי לעזוב, אני כאן. כל הזמן אמרתי שבטוח בתל אביב. צריך להיזהר וללכת למרחב מוגן, אבל אי אפשר להשוות את מה שעברנו למה שעברו האנשים בדרום. אני לא אוהב לשמוע אזעקות, אבל יש לי חיים נורמליים. בדרום אי אפשר לעשות כלום. גם בפעם הקודמת לפני שנתיים לא היתה לי בעיה. ברור שהפעם היה שלב שלא רציתי שהמשפחה שלי תבוא, אבל לקחנו החלטה שבגלל שהמצב מתמשך עדיף שכולם יבואו לישראל. הם כאן כבר עשרה ימים ולא ביקשתי מאף אחד לעזוב. אוסקר עזב בגלל החלטה אישית, אנחנו לא יכולים להעביר על זה ביקורת. אני בטוח שהוא לא קיבל את ההחלטה הזו בשנייה. אנחנו לא יכולים לשפוט אותו וגם לא לחשוב עליו יותר מדי כי זה כבר עבר".

  "יש לנו דרבי ביום ראשון נגד הפועל תל אביב, יש לנו מאמן חדש ואנחנו צריכים להתחיל ללמוד ולהבין מה הוא רוצה מאיתנו", הביט קרלוס לעבר העתיד הקרוב והרחוק, "פאקו אמר לנו דברים חיוביים מאוד ואני מאוד מחכה להתחיל לעבוד איתו. יש לו רעיונות טובים. אנחנו צריכים להבין מה הוא רוצה. אני מאוד שמח שהוא יכול לעזור לנו ושנוכל להשתפר איתו. יש לנו אתגר חדש וגדול - לזכות שוב באליפות. אנחנו מכבדים את היריבים שלנו, מקווה שנעשה את זה".