ב"ש מול לאצ'י במוקדמות הליגה האירופית

האלבנים הדיחו את רוני לוי והגיעו לאירופה במקרה. גם היריבות לשלב הבא צומצמו

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.06.19 - 16:46
תחילת כתבה

בעוד פחות מחודש הפועל ב"ש תחל במסע לעבר שלב הבתים של הליגה האירופית. היום (שלישי) הקבוצה הדרומית הוגרלה בסיבוב המוקדמות הראשון של הליגה האירופית, שם נקבע כי היא תפגוש את לאצ'י האלבנית בשני משחקים שיתקיימו ב-11 וב-18 ביולי. המשחק הראשון ייערך באלבניה.

ברק בכר ושחקניו יצטרכו לעבור שלושה סיבובים במוקדמות וכן את הפלייאוף כדי להגיע לבתים. בעבר הפועל ב"ש ביקרה פעם אחת באלבניה במסגרת רשמית כשהיא הדיחה את ס.ק. טיראנה בגביע אופ"א ב-1995/6 בדרך למפגש מול ברצלונה.

מאוחר יותר, גם היריבות האפשריות בשלב המוקדמות השני צומצמו עבור הפועל באר שבע ואם היא תעבור את לאצ'י, היא תפגוש את אחת מהקבוצות הבאות:
נורקופינג (שבדיה) / סט.פטריק (אירלנד)
נפטצ'י באקו (אזרבייג'אן) / ספרנטה ניספורני (מקדוניה)
סטיארנאן (איסלנד) / לבדיה טאלין (אסטוניה)
שירוקי (בוסניה) / קייראט אלמטי (קזחסטן)
קראקוביה קראקוב (פולין) / דונאיסקה סטרדה (סלובקיה)

חזרה ללאצ'י, שנוסדה בשנת 1960 ועד כה זכתה פעמיים בגביע האלבני (2013 ו-2015). היא עברה סיבוב במוקדמות הליגה האירופית פעמיים בעבר - פעם אחת בעונת 2014/15 ופעם בעונה שעברה, אז הדיחה את אנורתוסיס של רוני לוי. היא עשתה את זה בזכות שערי חוץ (0:1 בבית ו-2:1 בחוץ), בהפסד שזכה לביקורות קשות כנגד המאמן הישראלי, כשכעבור חודשיים הוא פוטר מתפקידו. ביבוב השני אשתקד היא הובסה 5:0 בסיכום ע"י מולדה.

למען האמת, לאצ'י סיימה את העונה החולפת רק במקום השישי בליגה האלבנית מתוך עשר קבוצות. אז למה היא משתתפת במוקדמות הליגה האירופית? מכיוון שהזוכה בגביע האלבני, קוקסי, השיגה את הכרטיס לאירופה גם דרך הליגה אחרי שסיימה במקום השני, הכרטיס היה אמור לעבור לסקנדבראו שסיימה רביעית, אלא שהיא לא השיגה רישיון מאופ"א לשחק באירופה. הבאה בתור הייתה פלאמורטארי שסיימה חמישית, אלא שגם היא לא קיבלה אישור מאופ"א, ולכן לאצ'י תשתתף בסופו של דבר במוקדמות.

לאצ'י משחקת באצטדיון קטן שמכיל רק 2,300 מקומות. הכוכב של לאצ'י הוא נדריצ'ים שטובינה, קשר שמשחק באגף השמאלי והבקיע 10 שערים אשתקד. מדובר בשחקן ותיק ומוכר בכדורגל האלבני, שנחשב למנהיג של הקבוצה.

הלו"ז של הליגה האירופית:
11.7 סיבוב מוקדמות ראשון, משחק ראשון.
18.7 סיבוב מוקדמות ראשון, גומלין.
25.7 סיבוב מוקדמות שני, משחק ראשון.
1.8 סיבוב מוקדמות שני, גומלין.
8.8 סיבוב מוקדמות שלישי, משחק ראשון.
15.8 סיבוב מוקדמות שלישי, גומלין.
22.8 סיבוב פלייאוף (סיבוב רביעי), משחק ראשון.
29.8 סיבוב פלייאוף, גומלין.