לפני מכבי: ביקוש שיא לכרטיסים בסודובה

דיווח: האצטדיון צפוי להתמלא מול הצהובים בליגה האירופית

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.08.19 - 19:46
תחילת כתבה

ביום חמישי הקרוב, תעלה מכבי תל אביב למשחק הגומלין שלה במוקדמות הליגה האירופית, בליטא מול סודובה. מכבי תגיע למשחק כשהיא בפיגור 2:1, ויומיים לפני המשחק מתברר שהתכונה אצל הליטאים בשיאה: לפי דיווחים שהתפרסמו היום (שלישי), הניצחון בישראל ייצר לא מעט אופטימיות בקרב אוהדי הקבוצה, וקיים ביקוש שיא לכרטיסים באצטדיון.

"אצטדיון סודובה" מכיל בסה"כ כ-6,500 מקומות ישיבה. מתוכם, 4,200 הם ביציע המרכזי, 1,500 מאחורי השער וכ-800 מקומות מיועדים לקהל הקבוצה האורחת. הכרטיסים ליציע המרכזי כמעט ואזלו: נכון לשעת הפרסום המקורי, נותרו כ-100 כרטיסים בלבד לשם, ועוד כ-900 בלבד ליציעים שמאחורי השער. האצטדיון, לפיכך, עשוי להיות מלא לקראת הקרב המכריע מול הצהובים.

יתרה מזאת: לפחות ע"פ הדיווח, הכרטיסים לא מגיעים רק מהעיירה מריאמפוליאנס (שם ישוחק המשחק), אלא גם מערים אחרות בליטא (דוגמת וילנה, קובנה וקלפיידה) ואף ממדינות אחרות באירופה, דוגמת אסטוניה, שבדיה ואירלנד. האצטדיון המקומי מעולם לא התמלא: הפעם שבה הוא היה הכי קרוב להתמלא, היתה בשנה שעברה, כשהקבוצה פגשה את סלטיק, ובמשחק חזו כ-5,000 צופים.

הרעב הגדול מובן, לאור הרקורד היחסית דל בהישגים אירופיים של הקבוצה: למרות שהוקמה ב-1968, הקבוצה הופיעה באירופה לראשונה רק בעונת 2002/03, במסגרת גביע אופ"א (אז חטפו לא פחות מ-10:1 בשני המשחקים מול סלטיק). עם זאת, היא עברה שיפור חד בשנים האחרונות, ושנתיים ברציפות היא הגיעה לשלב הפלייאוף של מוקדמות הליגה האירופית (ותקווה, כמובן, להגיע לשם גם בשנה השלישית).

הדפס