זריהן: "פיינורד? בשביל זה משחקים כדורגל"

כוכב העלייה של ב"ש מתרגש: "זו קבוצה שהייתי רואה בטלוויזיה בגיל צעיר". בכר: "הוא מרוויח את הדקות שלו". על האפשרות שיגיע חיזוק אמר המאמן: "לא קל להביא שחקנים טובים, צריך מישהו שישדרג באמת"

גיל לוין
גיל לוין  15.08.19 - 23:00
תחילת כתבה

זה אמנם לא מבטיח לה הצלחה בהמשך העונה, אבל אחרי קמפיין מאכזב מאוד אשתקד בכל החזיתות - הפועל באר שבע בהחלט היתה זקוקה לפתיחה כזו. האדומים העפילו, לראשונה בתולדותיהם, לשלב הפלייאוף של הליגה האירופית, ויפגשו את פיינורד לקרב כפול על מקום בשלב הבתים.

כוכב העלייה של באר שבע היה לא צפוי. ניב זריהן, שכלל לא פתח בהרכב של ברק בכר, כבש צמד אחרי שעלה מהספסל בדקה ה-60 והוביל את המארחת ל-1:3 מרשים על נורשפינג השבדית (2:4 בסיכום). נייג'ל האסלביינק הוסיף שער משלו.

זריהן התרגש מהצמד שלו, כמובן, אבל נראה שאפילו יותר ממה שמחכה לו ולחבריו בשבוע הבא. "פיינורד? אנחנו לא בלחץ, בשביל משחקים כאלה משחקים כדורגל, מול קבוצות שבגיל קטן הייתי רואה בטלוויזיה", אמר כוכב הרגע.

כשנשאל אם הוא מצפה כעת לפתוח ב-11, הגיב בצניעות: "לא, מה שברק בכר ייתן לי - זה מה שאשחק. אם אני אהיה טוב, אז גם אשחק יותר. אני עובד קשה באימונים, יש לי מה לתת ומקווה שיהיה טוב". בכר התייחס גם כן לסוגיה ואמר: "זו תקופה שהוא נראה טוב וחד. הוא מרוויח את הדקות שלו ביושר, הכישרון שלו עזר לנו מאוד לנצח. מקווה שימשיך כך כי אנחנו צריכים את האיכות שלו".

ומה לגבי היריבה הבאה? "אין ספק, פיינורד קבוצה ברמה מאוד גבוהה, קבוצת פאר, אבל הפועל באר שבע הוכיחה באירופה שהיא יכולה להתמודד עם קבוצות חזקות", הדגיש מאמן האדומים והתייחס לאפשרות שהפעם מיגל ויטור יעמוד לרשותו: "הוא הצטווה לנוח עד יום שני, נקווה שאכן יחזור ביום שני ויהיה כשיר".

בכר דיבר גם על האפשרות שבאר שבע תתחזק בקרוב והבהיר: "יש לנו עוד זר אחד להביא ואנחנו עדיין מתלבטים. לא קל להביא שחקנים טובים, צריך מישהו שישדרג כי יש בסיס טוב אז אנחנו עובדים מאוד קשה ובכל משחק לומדים יותר מה אנחנו צריכים".

מנגד, ינס גוסטפסן, מאמן נורשפינג, סיכם מהצד שלו: "במחצית הראשונה היינו עדיפים עליהם, אבל אז באר שבע כבשה שני שערים מהירים, כאלו שלא רואים בדרך כלל. עשינו את הטוב ביותר שלנו ואני גאה בשחקנים. אנחנו מאוכזבים מהתוצאה אבל מגיע כל הכבוד לב"ש".

מאמן השבדים נשאל על הסיכוי שבאר שבע תעבור את פיינורד ואמר: "הפועל ב"ש קבוצה טובה, בייחוד פה בבית מול האוהדים, ואתה אף פעם לא יכול לדעת מה יקרה במפגש כפול. אלו שתי קבוצות שמאמינות בעצמן, אז נראה מה יהיה".