ביתה הוא מבצרה: הרצף של ב"ש בטרנר

וגם: ההישג של בני יהודה והאכזבה של מכבי ת"א. כל המספרים

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.08.19 - 07:23
תחילת כתבה

משלוש נותרו שתיים: בסיומו של ערב אירופי מפרך, הערב (חמישי) נקבע כי בני יהודה והפועל באר שבע ימשיכו לשלב הפלייאוף של הליגה האירופית, בעוד דווקא מהאלופה, מכבי תל אביב, ניאלץ להיפרד. זמן להעיף מבט נוסף, וקצת אחר, על שלוש האירופאיות שהתמודדו הערב דרך המספרים.

הפועל ב"ש השיגה את ניצחונה העשרים במסגרות האירופיות. הניצחון על נורשפינג המשיך רצף של כמעט שנתיים ללא הפסד אירופי באצטדיון טרנר: הפעם האחרונה שחוותה הפסד היתה ב-7 בדצמבר 2017, מול ויקטוריה פלזן במסגרת שלב הבתים של הליגה האירופית (יש לציין כי בעונה שעברה הודחה ב"ש עוד לפני שלב הבתים, מה שאולי "סייע" לה לשמור על הרצף). פיינורד תהיה היריבה ההולנדית השנייה שב"ש פוגשת באירופה. הקודמת? רודה, שהביסה אותה 0:10, שהיא גם התבוסה הגדולה ביותר שחוותה קבוצה ישראלית במסגרת אירופית כלשהי.

מנגד, מכבי ת"א חוותה את העונה האירופית הקצרה ביותר מאז נרכשה הקבוצה ע"י מיץ' גולדהאר בקיץ 2009: היא שיחקה ארבעה משחקים בסה"כ במסגרת היבשתית (הודחה מליגת האלופות ע"י קלוז' ואז מהליגה האירופית ע"י סודובה). רק שתי עונות אירופיות בתולדותיה היו קצרות יותר: 2005/06 (אז הודחה מגביע אופ"א ע"י אפואל ניקוסיה) ו-1995/96 (אז הודחה מול גראסהופרס) בשתיהן הודחה לאחר סיבוב משחקים (בית וחוץ) בודד.

ובאשר למרעננת הכתומה: למרבה ההפתעה, זו לא תהיה הפעם הראשונה שבני יהודה מגיעה לשלב הפלייאוף של מוקדמות הליגה האירופית, אלא השנייה. הפעם הקודמת היתה בעונת 2009/10, אז היא עברה לא פחות משלושה סיבובים (שימורק מאזרבייג'ן, דאוגבפילס מלטביה ופאסוס מפורטוגל), כדי לעוף מול פ.ס.וו איינדהובן הגדולה מהולנד. זה היה משחקה ה-28 של בני יהודה במסגרת אירופית כלשהי, והיום הושג הניצחון ה-15 שלה במסגרת יבשתית.