"אנחנו צריכים לחלום, זה לא עולה כסף"

ג'אן אחרי העליה של בני יהודה לפלייאוף. מחמאות לאבוקסיס. סמואל אייטקו ינחת למבחנים

תומר לוי
תומר לוי  16.08.19 - 07:27
תחילת כתבה

שמחה גדולה נצפתה בחדר ההלבשה של בני יהודה אחרי הניצחון 1:2 על נפטצ'י באקו אמש (חמישי) וההעפלה לשלב הפלייאוף במוקדמות הליגה האירופית. "מדהים איך יוסי אבוקסיס מחבר את השחקנים, למשל כאלה שבבני סכנין לא רצו כמו אמיר רוסתום, שי מזור וסגס ת'אמבי. גם אלבן פנישי שירד ליגה עם סכנין ואבישי כהן שבקושי שיחק ומדביק את כולם כל פעם מחדש".

כובש השער הראשון, דור ג'אן, התראיין לאחר הניצחון המרשים: "אני פחות מתייחס לעונה שעברה. נכון, הייתה עונה טובה, כל הקבוצה עשתה עונה מדהימה. אני תרמתי את חלקי כמו כל אחד. בעונה הזו ברור שרציתי לעשות קפיצת מדרגה, גם מבחינה אישית וגם קבוצתית, להמשיך לעזור לקבוצה. נכון שבשני המשחקים הראשונים זה הלך טוב. אבל עדיין אין לנו זמן לחגוג, אנחנו עם כל הכבוד עוד לא בבתים של הליגה האירופית".

"יש לנו משחק ביום שני בגביע הטוטו, אז נסיים אותו ואני בטוח שנעשה הכנה טובה לפני מאמלו. אני חושב שאנחנו צריכים לחלום, זה לא עולה כסף לחלום. אנחנו חייבים לחלום ולהאמין שאפשר לעשות את זה. אני לא חושב ש-2:2 זו תוצאה מצוינת, כי במידה והמשחק היה מתפתח אחרת והם היו כובשים ראשונים אז הם היו עושים לנו חיים מאד קשים".

"זה היה חשוב מאד לעלות ליתרון, ואני חושב שזו הייתה הובלה משמעותית. מגיע קרדיט גדול לצוות המקצועי, שמאז שידענו שנפטצ'י היריבה שלנו - הכין אותנו לגבי תבנית המשחק שלהם, לגבי כל שחקן, חוזקות וחולשות שלו. ראו את זה על המגרש, ואני חושב שהתכוננו בהתאם והגיע לנו לנצח".

שחקן נוסף ממחזיקת הגביע אמר אחרי המשחק: "אנחנו מבינים שתחכה לנו אווירה עויינת והפגנות פרו פלסטיניות במאלמו. סומכים על כוחות הביטחון, אנחנו מתעסקים רק בכדורגל ונדבר רק על המגרש".

בקבוצה פרסמו כי אביו של איסמאילה סורו הלך לעולמו ביום שלישי שעבר. למרות זאת השחקן השתתף בצמד המשחקים מול נפטצ'י לבקשתו. היום התלווה השחקן כדי ללוות את אביו שהובא למנוחות במולדתו בחוף השנהב.

כפי שפורסם אתמול, הקשר הניגרי מונדיי סמואל אייטקו (25) יצטרף לאימוני הקבוצה ביום ראשון.