פרץ יימכר, איביץ' ספג אש: "הצליח להעלים את עטר"

במכבי תל אביב ביקרו קשות את המאמן אחרי ההדחה, אך אופציית פיטורים לא על הפרק. דינמו ולוקומוטיב מוסקבה יאיצו את המגעים לצירופו של הקשר, אולסק יצטרף במקומו?

תומר לוי
תומר לוי  16.08.19 - 06:44
תחילת כתבה

בוקר לא פשוט עבר על מכבי תל אביב אחרי ההדחה הכואבת אמש (חמישי) ממוקדמות הליגה האירופית. במועדון מתחו ביקורת קשה על ולדימיר איביץ' בעקבות ניהול המשחק וגם על בחירת ההרכב. "החילוף של דור פרץ היה הזוי, למה לא להכניס עוד שחקן התקפה?", תהו בקבוצה. "בשורה התחתונה גם אם איביץ' טוען שהמשחק השני היה טוב, הפסדנו גם אותו לקבוצה הרבה יותר נחותה מאיתנו. ומה קרה עם אלירן עטר? איך זה מגיע למצב שהוא לא משותף דקה במשחק כזה? איך הוא הצליח להעלים אותו?".

אלו היו רק חלק מהטענות שנשמעו בסביבתו של המאמן. שחקנים אף הוסיפו כי כאשר המאמן הקריא במלון את ההרכב, עטר נדהם שנשאר בחוץ. לאורך הימים האחרונים היה נראה שהחלוץ אמור לפתוח, ולא ברור כיצד הגיב במלון כאשר שמע את הדברים. אחרי שלא קיבל דקה אתמול מול סודובה, נראה שהמתיחות בינו לבין איביץ' מחמירה. המאמן עצמו שלח מסרים מפייסים לשחקנים, ולא נראה שיש בכוונתו להתפטר. גם מבחינת ראשי המועדון נראה שלפחות בשלב הזה האופציה לא עומדת על הפרק.

שחקנים בקבוצה הוסיפו לאחר ההפסד: "זו הדחה מביכה ומבישה. בשורה התחתונה הם בעטו ארבע פעמים לשער והבקיעו ארבעה שערים. הגולים שקיבלנו במשחק השני יותר מביכים מבשבוע שעבר, וזה אומר הכל". ביקורת קשה גם נרשמה על השוער היווני יאניוטיס: "יכול להיות שאיביץ' חושב שהוא שוער גדול, עד עכשיו הוא אכזבה ענקית ונקודת תורפה גדולה בכל מה שקשור לקמפיין באירופה".

אז איך מתקדמים הלאה? דור פרץ אמור להימכר, ייתכן שמיידית בעקבות ההדחה. דינמו מוסקבה ולוקומוטיב מוסקבה אמורות לקלוט אותו, ונראה כי בסופו של דבר הצעה בסביבות ה-3 מיליון יורו תביא לעזיבתו של השחקן. כזכור, לוקומוטיב כבר הציעה 2.5 מיליון יורו על 80 אחוז מהכרטיס, וגם דינמו אמורה להגיש הצעה כבר בימים הקרובים.

האם יהיו עוד שינויים? לא בטוח. ז'איר אמאדור, שבקבוצה די מרוצים ממנו, מחוזר בליגה השנייה בספרד ועשוי לעזוב. במקביל, ייתכן כי מכבי ת"א תצרף במקום פרץ את ניקולאס אולסק ממכבי נתניה, שמעורר עניין אצל איביץ'. אסור לשכוח את אייל גולסה ואורוש ניקוליץ', שאמורים להיות המרעננים הרשמיים אחרי שלא שיחקו כתשעה חודשים. ניקוליץ' אף כלל לא שיחק עדיין במדים הצהובים.