נאתכו ופרטיזן עם יונייטד, ויסמן ו-וולפסברגר מול רומא

הגרלה נוחה לסביליה ודאבור. סלטיק של אלחמיד וביטון תפגוש את לאציו וראן. הזאר זכה בתואר שחקן העונה שעברה

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.08.19 - 14:40
נאתכו מול פוגבה. קרב לא פשוט לקפטן הנבחרת (GETTY)
נאתכו מול פוגבה. קרב לא פשוט לקפטן הנבחרת (GETTY)
תחילת כתבה

פחות מיממה אחרי הגרלת שלב הבתים של ליגת האלופות, הקבוצות במפעל השני בחשיבותו ביבשת - הליגה האירופית - גילו את עתידן. מנצ'סטר יונייטד, ארסנל ושבעה לגיונרים לקחו חלק בהגרלה במונאקו וקיבלו מפגשים די מסקרנים.

זו השנה השנייה ברציפות בה לא תהיה נציגה ישראלית בשלב הבתים, אבל נציגים ישראליים בהחלט כן. ביברס נאתכו זכה ליריבה המסקרנת ביותר מבין הלגיונרים שלנו, כששובץ עם פרטיזן בלגרד בבית 12 יחד עם מנצ'סטר יונייטד, מולה גם הוגרל בשלב הבתים של ליגת האלופות ב-2017/18, אבל לא שיחק. מלבד השדים האדומים, קפטן הנבחרת יפגוש גם את אסטנה ואלקמאר.

שון ויסמן נמצא בכושר מצוין, נחשב לאחד השחקנים החשובים של וולפסברגר ויצטרך לתרגם את היכולת שלו גם לליגה האירופית. החלוץ הישראלי וקבוצתו יחלקו בית עם רומא החזקה, שהגיעה לחצי גמר ליגת האלופות ב-2017/18, בורוסיה מנשנגלדבאך ובשקשהיר.

גם ניר ביטון וחאתם עבד אלחמיד זכו לשתי יריבות מעניינות מאוד - לאציו, שזכתה בגביע האיטלקי בעונה החולפת, וראן, שפתחה את העונה בליגה הצרפתית בצורה נהדרת עם שלושה ניצחונות בשלושה משחקים. מלבדן, בבית 5 נמצאת קלוז', שהדיחה את מכבי ת"א במוקדמות ליגת האלופות.

למרות שמונאס דאבור עדיין לא נכלל בסגל של סביליה, יכול מאוד שהוא יקבל את הקרדיט דווקא בליגה האירופית. החלוץ הישראלי וקבוצתו, שזכו בליגה האירופית/גביע אופ"א חמש פעמים, יתמודדו בבתים מול אפואל ניקוסיה, דודלאנז' וקרבאח - יריבות די נוחות יש לציין. לודוגורץ של דן ביטון ומאוויס צ'יבוטה תחלוק בית עם צסק"א מוסקבה, אספניול ופרנצווארוש מולה הודחה במוקדמות ליגת האלופות.

ומה עם הסגנית? ארסנל הוגרלה לבית לא מסובך במיוחד אותו אמורה לעבור ללא בעיות שכולל את פרנקפורט, הסמי פיינליסטית שהודחה ע"י צ'לסי. יחד עם שתיהן שובצו סטנדרד ליאז' ו-ויטוריה גימראייש החלשות.

עוד לפני ההגרלה, חולק פרס אחד לשחקן המצטיין בליגה האירופית ל-2018/19 אותו קיבל, כמובן, אדן הזאר. הכוכב הוליך את צ'לסי לזכיה שנייה במפעל עם שני כיבושים - שניהם בגמר ליגת האלופות מול ארסנל - ושני בישולים בשמונה הופעות.  "אני מודה לכל מי שהצביע לי ורוצה למסור בהצלחה רבה לכל מי שישחק בליגה האירופת השנה", מסר הבלגי.

בית 1: סביליה, אפואל ניקוסיה, קרבאח, דודלאנז'.

בית 2: דינמו קייב, קופנהאגן, מאלמו, לוגאנו.

בית 3: באזל, קרסנודר, חטאפה, טרבזונספור.

בית 4: ספורטינג ליסבון, פ.ס.וו, רוזנבורג, לאסק לינץ.

בית 5: לאציו, סלטיק, ראן, קלוז'.

בית 6: ארסנל, פרנקפורט, סטנדרד ליאז', ויטוריה גימרייש.

בית 7: פורטו, יאנג בויז, פיינורד, ריינג'רס.

בית 8: צסק"א מוסקבה, לודוגורץ, אספניול, פרנצווארוש.

בית 9: וולפסבורג, גנט, סנט אטיין, אולקסנדריה.

בית 10: רומא, מנשנגלדבך, בשקשהיר, וולפסברגר.

בית 11: בשיקטאש, בראגה, וולבס, סלובן ברטיסלבה.

בית 12: מנצ'סטר יונייטד, אסטנה, פרטיזן בלגרד, אלקמאר.

התאריכים
מחזור 1, 19.9: קרבאח - סביליה (19:55), ראן - סלטיק (19:55), פרנקפורט - ארסנל (19:55), לודוגורץ - צסק"א (22:00), וולפסברגר - מנשנגלדבאך (22:00), יונייטד - אסטנה (22:00), פרטיזן - אלקמאר (22:00).
מחזור 2, 3.10: סביליה - אפואל (22:00), סלטיק - קלוז' (22:00), ארסנל - סטנדרד ליאז' (22:00), פרנצווארוש - לודוגורץ (19:55), וולפסברגר - רומא (19:55), אסטנה - פרטיזן (19:55), אלקמאר - יונייטד (19:55).
מחזור 3, 24.10: סביליה - דודלאנז' (22:00), סלטיק - לאציו (22:00), ארסנל - גימארייש (22:00), לודוגורץ - אספניול (19:55), בשקשהיר - וולפסברגר (19:55), פרטיזן - יונייטד (19:55).
מחזור 4, 7.11: דודלאנז' - סביליה (19:55), לאציו - סלטיק (19:55), גימארייש - ארסנל (19:55), אספניול - לודוגורץ (22:00), וולפסברגר - בשקשהיר (22:00), יונייטד - פרטיזן (22:00).
מחזור 5, 28.11: סביליה - קרבאח (22:00), סלטיק - ראן (22:00), ארסנל - פרנקפורט (22:00), צסק"א - לודוגורץ (19:55), וולפסברגר - מנשנגלדבאך (19:55), אסטנה - יונייטד (19:55), אלקמאר - פרטיזן (19:55).
מחזור 6, 7.12: אפואל - סביליה (19:55), קלוז' - סלטיק (19:55), סטנדרד ליאז' - ארסנל (19:55), לודוגורץ - פרנצווארוש (22:00), רומא - וולפסברגר (22:00), יונייטד - אלקמאר (22:00), פרטיזן - אסטנה (22:00).

הדפס