בכוננות קורונה: לודוגורץ הגיעה למילאנו

ממסכות פנים ועד הסגר מיוחד. צפו בטוואטחה וביטון נוחתים

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.20 - 22:35
תחילת כתבה

(בוידאו: שחקני לודוגורץ נוחתים באיטליה)

בעוד עולם הספורט הישראלי משדר עסקים כרגיל על אף בהלת הקורונה העולמית, באיטליה עולם הספורט כמרקחה. אלא שבצל החלטת הממשלה האיטלקית לבטל את כל אירועי הספורט בארץ המגף, לדוגורץ ושחקניה הישראלים - דן ביטון, טאלב טוואטחה וכן, גם מאוויס צ'יבוטה (לא ישראלי, אבל משלנו) - הגיעו הערב (רביעי) למילאנו לקראת קרב הליגה האירופית מול אינטר - שייערך ללא קהל.

למעשה, הקבוצה הבולגרית תגיע למשחק בכוננות קורונה שלא הייתה מביישת את הסינים. השחקנים כולם צויידו במסכות פנים, 600 האוהדים שהגיעו לא יורשו היכנס לסן סירו, וגם מסיבות העיתונאים והאימונים הפתוחים לתקשורת נסגרו בהוראת ההתאחדות המקומית - דבר שהוא חריג ביחס לנורמל, כאשר בדרך כלל התקשורת מקבל אישור להיכנס לרבע השעה הראשונה של האימון המסכם.

למשחק עצמו יורשו להיכנס רק השחקנים ואנשי הצוות המקצועי, כשלודוגורץ כבר החלה בהחזרת כספים לאוהדים שהיו אמורים להגיע וביטלו. בסיום המשחק, שחקני הקבוצה ואנשי הצוות המקצועי יסעו מהסן סירו ישירות לשדה התעופה ולא יחזרו למלון, על אף קירבתו לאצטדיון. 

צריך לציין שעצם קיום המשחק מפתיע בפני עצמו, שכן זהו המשחק היחיד שמשוחק על אדמת איטליה. המחזור ה-25 בסרייה איי נדחה בחלקו, בעוד המחזור ה-26 כנראה ישוחק ללא קהל. למעשה המצב באיטליה הוא די קיצוני: מילאנו די מסוגרת, מבתי ספר ועד אוניברסיטאות; מסעדות וברים קיבלו הודעות לסגור בשעות ספציפיות כדי למנוע התקהלות; וגם ברכבות בודקים לעוברים והשבים חום כדרך קבע, כמו גם בשדות התעופה.

צפו בתמונות מהנחיתה של שחקני לודוגורץ במילאנו >>