"פירקנו את מכבי, לא היינו זקוקים למזל"

כובש ה-0:1 על הצהובים בליגה האירופית שחזר: "לא היינו צריכים מזל"

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.03.20 - 20:41
לא היו צריכים מזל (getty)
לא היו צריכים מזל (getty)
תחילת כתבהזו היתה שעתם היפה ביותר: שנתיים וחצי עברו מאז הניצחון של דאנדוק האירית על מכבי תל אביב בליגה האירופית, ובקבוצה, בעיר ובמדינה עדיין נזכרים בערגה בערב שסיפק היסטוריה: לראשונה, קבוצה אירית ניצחה במסגרת אירופית. סיארן קילדוף, מי שכבש את שער הניצחון בדקה ה-72, עדיין מתרגש. "כבר היו לנו תוצאות גדולות, אבל מה שהיה מדהים באותו ערב זה שבכלל לא נזדקקנו למזל", הוא הודה בביטחון עצמי, "הצלחנו להכות בהם, וזה היה כל היופי. כל המדינה הצליחה לראות מה הפוטנציאל שלנו לעשות דברים גדולים", הוא נזכר. "היינו יכולים להוביל שתיים או שלוש אפס כבר לפני שנכנסתי", הודה קילדוף שעלה מהספסל רק בדקה ה-64.

"כשנכנסתי, חשבתי: זה נחמד, אני אוכל לנצח. הכותרות חיכו להיכתב עם שמי. דקה אחר כך, כבר נגחתי לקורה". בדקה ה-72, הוא ניצח את המשחק. "אני עוד רואה את השער הזה מפעם לפעם", הוא הודה. "עבורי, זה השער הגדול ביותר. זה גם היה יום ההולדת שלי, כולם היו שם, כולל מי שתהפוך לארוסתי. זו היתה סיבה כפולה לחגיגה. עד היום זו העונה שאני הכי אוהב, כי הבעתי שערים גם בליגה וגם באירופה. אלה היו זמנים מיוחדים".

וזה אכן היה רגע של מפתח בהיסטוריה של המועדון האירי הצנוע. דאנדוק אמנם לא זכתה באליפות באותה שנה, אבל כן זכתה בתואר בשנתיים האחרונות, וגם הניפה את הגביע המקומי, גביע הליגה ותארים מקומיים נוספים. קילדוף עצמו משחק היום בשלבורן, ואת עונת 2019 סיים עם 14 שערים ב-27 משחקים.