"נמות על המגרש": סביליה ורומא בקרב גורלי

19:55: שמינית גמר האירופית. וגם: המסר של בוס ללברקוזן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.08.20 - 13:15
סביליה תנשום לרווחה גם אחרי המשחק מול רומא? (GETTYIMAGES)
סביליה תנשום לרווחה גם אחרי המשחק מול רומא? (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אחרי שהליגות הבכירות באירופה באו בבטחה (פחות או יותר) לסיומן, הגיע הזמן להשיג הכרעה גם במפעלים הבכירים של אופ"א: עוד לפני חזרתה של ליגת האלופות בסוף השבוע, תושלם תמונת העולות לרבע הגמר בליגה האירופית; ארבעה משחקי הכרעה יערכו כבר הערב (רביעי), ושלב 16 האחרונות יושלם עם ארבעה משחקים נוספים ביום חמישי. במוקד: סביליה מול רומא.

סביליה - רומא (19:55)
אחד משני מפגשים (לצד אינטר-חטאפה) אשר יוכרע במשחק בודד במגרש נייטרלי (ייערך בגרמניה), זאת מכיוון שהמשחק הראשון כלל לא שוחק לאור התפשטות נגיף הקורונה. אחת מגיעה כמובן מהליגה הספרדית, השנייה מהליגה האיטלקית - מה שמבטיח כדורגל ברמה גבוהה. "יש לנו ביטחון גבוה, אנחנו נמות על המגרש כדי להשיג את הניצחון", אמר נמניה גודל מסביליה, שמחפשת זכייה שישית בתולדותיה במפעל.

באייר לברקוזן - ריינג'רס (19:55)
הגרמנים ניצחו 1:3 בסקוטלנד במשחק הראשון לפני כחמישה חודשים, והם עם רגל וחצי ברבע הגמר. יחד עם זאת, פטר בוס ממש לא מקל ראש ושלח מסר חד לשחקניו: "אם מישהו חושב שכבר עברנו, אז יש לו בעיה איתי. אנחנו במצב טוב, אבל עדיין לא איפה שאנחנו רוצים להיות. ריינג'רס ניצחה בארבעה משחקי הכנה, זה לא היה אפשרי אם היא הייתה קבוצה רעה".

מנגד, סטיבן ג'רארד ינסה להוביל את החבורה מגלאזגו לעבר הפתעה מרעישה: "התכנית שלנו היא לפתוח ברגל ימין ולהבקיע את הראשון הראשון במשחק וכך ליצור עניין במפגש. אנחנו מאוכזבים מהתוצאה במשחק הראשון, אבל אנחנו כאן כדי לתת את כל מה שיש לנו".

וולבס - אולימפיאקוס (22:00)
גם הזאבים מאנגליה קרובים מאוד לשלב 8 האחרונות, זאת לאחר שהביסו את היריבה ביוון 0:3. אחרי שפספסה את הכרטיס לליגת האלופות דרך הליגה, וולבס תנסה לרשום היסטוריה פרטית דרך הליגה האירופית (הזוכה במפעל המשני זוכה גם בכרטיס לצ'מפיונס). "ניתחנו את אולימפיאקוס ואנחנו יודעים שמדובר ביריבה חזקה, אבל אנחנו מסתכלים קודם כל על עצמנו. השחקנים מוכנים למשימה", אמר נונו, מאמן וולבס, שיהנה מסגל מלא.

במשחק נוסף: באזל - פרנקפורט (22:00, 0:3 לבאזל בגרמניה במשחק הראשון).