רשמי: חוסה רודריגס חתם לשנתיים במכבי חיפה

רכש משמעותי שני הקיץ בכרמל: הקשר בן ה-25 נחת בארץ, עבר את הבדיקות הרפואיות והמעבר הושלם באופן סופי, כמו גם האישור מספרד. המטרה הבאה: טאלב טוואטחה?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  10.09.20 - 16:50
תחילת כתבה

מטרה שנייה הושגה: הערב (חמישי) הודיעה מכבי חיפה על הרכש המשמעותי השני שלה העונה, כשצירפה את הקשר הספרדי חוסה רודריגס בן ה-25. רודריגס נחת בישראל, עבר בהצלחה את הבדיקות הרפואיות וחתם על חוזה לשנתיים במועדון הירוק. רודריגס גדל במחלקת הנוער של ריאל מדריד, כשבהמשך הסתובב בין קבוצות כמו מיינץ, דפורטיבו לה קורוניה, פורטונה סיטארד, גלאטסראיי - וגם מכבי תל אביב, במדיה שיחק לפני שנתיים.

רודריגס אמר לאחר החתימה לאתר הרשמי של הקבוצה: "אני כבר מצפה לשחק עם החולצה של מכבי חיפה. אני מאוד מתרגש לשחק פה באתי לפה כי זה פרויקט גדול והציפיות שלי הן לזכות בכל התארים. אני אוהב מאוד את ישראל בגלל התרבות ואהבה לכדורגל. אני מצפה שהאצטדיון יתמלא ואשחק מול האוהדים של מכבי חיפה. ירוק עולה!".

אחרי ההחתמה הזו ושל בוגדן פלאניץ', חיפה תמשיך בנסיונותיה לחזק את הקבוצה: נמשך המשא ומתן מול טאלב טוואטחה, וגם חיזוק לחלק הקדמי נמצא על הפרק.  באשר לטוואטחה, הירוקים סבורים כי ההצעה שהוגשה למגן השמאלי היא מכובדת מאוד ומעריכים כי ניתן יהיה להוציא את העסקה לפועל. טוואטחה עצמו מביע רצון לשוב למועדון נעוריו, אבל מנסה להקטין את הנזק הכלכלי לעומת השכר אותו הוא אמור להרוויח בלודוגורץ הבולגרית.

לגבי חיזוק להתקפה, במועדון מהכרמל אין כוונה "להשתולל" ולהגיש הצעה גבוהה עבור חלוצה של בני סכנין, אוסמה חלאיילה. אופציה של חלוץ זר נשקלת במידה שסייקו טורה, שלא שותף אמש, יושאל להפועל קרית שמונה שמעוניינת בשירותיו. החתימה הצפויה של רודריגס עשויה גם להאיץ את מעברו של טורה לקבוצה של קובי רפואה.

בתוך כך, מכבי חיפה ביטלה את האימון מחר על מנת להפחית עומס מהשחקנים. בוגדן פלאניץ' ורודריגס יעברו אימון אישי.