"לישראליות קשה באירופה, תראו את בית"ר"

ההכנה הלקויה של ב"ש ומגרש החוץ. אבוקסיס מתכונן ללאצ'י

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.09.20 - 20:44
תחילת כתבה

הקרב על אירופה. במזג אוויר דומה למזג האוויר בישראל, תעלה מחר (חמישי) הפועל באר שבע למשחק מול לאצ'י באלבניה, כשניצחון בו יוביל למפגש מול קולריין הצפון אירית או מאת'רוול הסקוטית במסע לשלב הבתים של הליגה האירופית.

ב"ש כבר פגשה את לאצ'י בעונה שעברה ועברה אותה בסיום שני המפגשים. עוזר המאמן והסקאוט, אליניב ברדה, אמר לשחקנים כי היריבה התחזקה והמשחק מחר יהיה הרבה יותר קשה. עם זאת, מספר שחקני מפתח כמו נדריצים שטובינה, סבסטיאן טורו ומאליק מאנה, עזבו את המועדון.

"לא היה לנו הרבה זמן מהמשחק מול חיפה, הכל היה מהיר מאוד, ביומיים האחרונים עדיין התאוששנו", טען יוסי אבוקסיס במסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות."זה לא כמו פעם שזה שני משחקים, אלא משחק אחד בחוץ. עם באטומי שיחקנו בבית. זה פחות טוב לנו, אבל אנחנו לא מסתכלים על זה".

"אנחנו משחקים מול קבוצה חזקה התקפית והגנתית, אבל רוצים לעבור שלב", המשיך מאמן הפועל ב"ש. "
גם את לאצ'י של השנה שעברה היה קשה מאוד לעבור, נגמר 1:1 בחוץ ו-0:1 בטרנר עם הקהל. זה מראה כמה קשה לקבוצות הישראליות, גם לבית"ר ירושלים היה קשה מול טאוטה. הקבוצות האלבניות עשו התקדמות מאוד מאוד גדולה, בטח כשמדובר במשחק אחד והמשחק הוא אצלם".

מלבד יציאה מהמלון לאימון ולמשחק, על השחקנים נאסר לצאת מהמלון על אף שבמשלחת של הקבוצה מעידים כי בחוץ מסתובבים ללא מסיכות. מבחינה מקצועית, אבוקסיס הסיק מסקנות מההפסד מול מכבי חיפה בליגה, על אף שהעדיף שלא לדבר עם השחקנים על היכולת החלשה באותו משחק כדי לא להוריד להם את הביטחון. "צריך לשכוח מה שקרה מול מכבי חיפה", אמרו בב"ש.

המאמן יבצע מספר שינויים בהרכב. שיר צדק יירד לספסל, כשלואי טאהא יפתח על חשבונו ומרוהאן קבהא יחזור גם הוא ל-11 על חשבון דוד קלטינס. שון גולדברג ערך אימון והוא צפוי לחזור במקומו של דודי טוויטו. כפי שפורסם בערוץ הספורט, רמזי ספורי, קייס גאנם ונאור סבג לא צורפו לנסיעה.

היום לפני האימון המסכם השחקנים יצפו בווידאו על היריבה והמאמן יסקור את השחקנים המובילים שלהם והשיטה. אחד מהשחקנים הבולטים בקבוצה הוא רדון צ'יצ'ה, חלוץ אלבני, בן 21 שכבש בעונה החולפת 13 שערים בכל המסגרות.

מבחינת השחקנים הזרים, הבולט בשחקני היריבה הוא החלוץ הניגרי בן ה-27, קיראן אנבוואזה, שהצטרף למועדון בעונה שעברה והתאקלם פשוט מצוין. השחקן רשם 34 הופעות בכל המסגרות, בהן הרשית 26 גולים ובישל עוד חמישה, ואבוקסיס וברדה סימנו אותו כנקודת החוזק של לאצ'י. אגב, אנבוואזה היה זה שכבש גם במפגש הקודם בין הקבוצות.

כמו כן, סבג שנשאר בארץ קיבל הודעה כי הבקשה שלו להשתחרר תידון עם החזרה של הקבוצה מאירופה ובהתאם לתוצאה. בכל מקרה ההערכה היא שהשחקן שמסיים חוזה בקיץ לא ימשיך כי  האופציה לעונה הבאה מותנת בהכפלת שכרו. הפועל ת"א רוצה לצרפו אבל כרגע מבחינה כלכלית היא לא יכולה לצרף שחקנים. בנוסף,  גם בני יהודה בתמונה אבל סבג מעוניין לשחק באחת הגדולות אחרי שכבר ויתר על הזדמנות לעבור לק"ש וחשב שיקבל דקות בב"ש.

הרכב משוער: אוהד לויטה; אור דדיה, לואי טאהא, מיגל ויטור, שון גולדברג (דודי טויטו); מרואן קבהא, תומר יוספי, ז'וסוואה; סנטיאהו סלליך, אלטון אקולטסה, איתמר שבירו.