"רוקאביצה יכול לעשות הרבה בעיות לספרס"

אקס מכבי חיפה, מולנסטיין, החמיא לחלוץ: "הוא איום אדיר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.09.20 - 13:06
תחילת כתבה

מכבי חיפה תתארח אצל טוטנהאם ביום חמישי הבא במסגרת פלייאוף הליגה האירופית, ובאוסטרליה שמים עין על האיש החם של הירוקים, ניקיטה רוקאביצה, שמשחק במדי הסוקרוז. מי שהתראיין לטלוויזיה המקומית הוא אחד שמכיר לא רע את החלוץ, רנה מולנסטיין, שאימן אותו במכבי חיפה ב-2016 וכיום משמש כעוזר מאמן נבחרת אוסטרליה.

"הוא בכושר נהדר", סיפר ההולנדי, ששימש בעבר גם כעוזרו של סר אלכס פרגוסון במנצ'סטר יונייטד. "הוא איום ענק עם המהירות והריצות שלו. הוא במועדון עם ציפיות גבוהות ובתפקיד שלו צריך לכבוש כמעט כל שבוע, וזה די מה שהוא עושה בעונות האחרונות. הרבה שחקנים מתפוצצים בגיל צעיר, אבל ניקי הגיע לשיא בשלבים המאוחרים בקריירה, והוא מנצל את הניסיון הרב שלו לטובתו".

מולנסטיין פירט על האיכויות של רוקאביצה: "הדרך שבה הוא משחק והיכולת שלו לרוץ מאחורי ההגנה יכולות לדעתי לגרום הרבה בעיות לספרס. כשהייתי בחיפה, הוא התחיל לאט אחרי שהגיע מבית"ר ירושלים, אבל אפשר היה להבחין בפוטנציאל שהיה לו לפגוע ביריבות כי הוא היה זריז מאוד. זה יכול לקחת זמן להסתגל ועכשיו הוא שחקן ותיק בסגל והוא מבריק. הוא במועדון גדול עם אוהדים ואצטדיון נהדרים".

ומה לגבי מעמדו של החלוץ בנבחרת אוסטרליה? "אני מאוד שמח בשביל ניקי, הוא בחור שקט מאוד. זה הטבע שלו וכשראיתי אותו הוא היה חיובי ושמח. עכשיו צריך לעקוב אחריו. באופן שבו הוא משחק יהיה קשה להתעלם ממנו, כי גולים הם מצרך קשה להשגה. עם אוסטרליה זה גיוון שחסר בחלק הקדמי וניקי מביא משהו אחר. הוא יהיה באמת יעיל מול קבוצות שמשאירות שטחים מאחורי ההגנה, והוא אידאלי למצבים כאלה".