לפני פלזן: כל אנשי ב"ש שליליים לקורונה

חדשות טובות לאדומים. טוואטחה יצטרף במקרה של עליה לבתים?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  29.09.20 - 19:53
תחילת כתבה

עונת 2020/21 נמצאת כמובן בחיתוליה, אבל מבחינת הפועל באר שבע ה"מאני-טיים" כבר כאן, תרתי משמע: הקבוצה של יוסי אבוקסיס תארח ביום חמישי הקרוב את ויקטוריה פלזן, ואם תנצח את היריבה הצ'כית - היא תבטיח כרטיס לשלב הבתים של הליגה האירופית. על פי ההערכות, הישג כזה יכניס לקופת המועדון כ-5 מיליון יורו. בינתיים, חדשות טובות לבאר שבע: כל השחקנים, אנשי הצוות המקצועי וההנהלה נמצאו שליליים לקורונה, בבדיקות שהתקיימו על פי פרוטוקול אופ"א.

במידה שבאר שבע תשיג את שתי המטרות - המקצועית והכלכלית - היא צפויה להתחזק בשחקן או שניים, כאשר על הפרק נמצא גם טאלב טוואטחה. המגן השמאלי הוזכר כמועמד למועדון וגם מנהל מגעים להצטרף למכבי חיפה.

"השם שלו עלה, אבל לא הייתה התקדמות", אמר גורם בקבוצה. במקרה של החלטה על חזרה לישראל, נראה כי המגן השמאלי של הנבחרת יעדיף לשוב למועדון הירוק בו גדל.

חזרה לפלזן. שחקני ב"ש התבקשו להגיע הבוקר (שלישי) מוקדם למתחם האימונים על מנת לעבור את בדיקות הקורונה מטעם אופ"א, לפני המשחק בחמישי נגד הצ'כים, שינחתו מחר בישראל.

במועדון מקווים שלמעט עמית ביטון וגל לוי הפצועים שנמצאים בבידוד ולא התאמנו עם יתר השחקנים או נכחו בחדר ההלבשה, יתר השחקנים ואנשי הצוות יימצאו שליליים. כך למעשה ב"ש תגיע בסגל מלא לקראת המשחק החשוב ביותר בעידן פוסט אלונה ברקת.

המאמן, על פי הערכות, יפתח מול הצ'כים החזקים במערך של שלושה בלמים, כאשר מרוהאן קבהא יצטרף למיגל ויטור ולואי טאהא. במערך כזה עם מריאנו בריירו בהרכב יוכל אבוקסיס לשנות את השיטה תוך כדי המשחק ולהזיז את קבהא חזרה לקישור.

כמו כן בב"ש עוסקים גם בדילול הסגל. נאור סבג, איתן רצון, וקייס גאנם שסיכם בהפועל חיפה, כפי שפורסם בערוץ הספורט, לא יישארו. רמזי ספורי טרם קיצץ בחוזהו ועד שזה לא יקרה הוא לא יוכל להיות בתוכניות וזאת על אף שיוסי אבוקסיס מחזיק ממנו ומודע לכך שהוא יכול לסייע לקבוצה.