מכבי חיפה מאמינה: "בכל העולם יכירו אתכם"

ברק בכר לא מתכנן שינויים ב-11 שיעלו למשחק החוץ מול טוטנהאם, דוניו ימתין על הספסל. בקבוצה התייחסו להתבטאויות מוריניו: "טוב שהוא מזלזל בנו"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  01.10.20 - 10:49
תחילת כתבה

חודש לפתיחת העונה, וכבר מוצאת את עצמה מכבי חיפה בפני רגע שיא: הערב (חמישי), הירוקים של ברק בכר יעלו למפגש עם טוטנהאם האנגלית, במשחק שיוקרה רבה בצידו - אבל לא רק: ניצחון, שיהווה סנסציה בכל קנה מידה, יחזיר את חיפה לשלב הבתים של הליגה האירופית, לראשונה מזה שבע שנים.

כשהקבוצה עלתה אמש, לראשונה, על כר הדשא באיצטדיון טוטנהאם הוטספר החדש (בנייתו הושלמה רק לפני כשנה וחצי), אנשיה לא הצליחו להסתיר את ההתרגשות. המילה "וואו" חזרה על עצמה שוב ושוב והרשתות החברתיות הוצפו בתמונות וסרטונים, אבל הקפטן, נטע לביא הבהיר אמש במסע"ת: "לא באנו לטיול".

אנשי הצוות המקצועי והמנטליסטים ביקשו מהשחקנים לקחת את ההתרגשות ולהפוך אותה להתלהבות חיובית על כר הדשא.

למרות פערי הרמות, בצוות המקצועי החדירו בשחקנים אמונה: "ניצחון יזכה אתכם בהכרה עולמית". ברק בכר התייחס בעיקר למגמת השיפור של הקבוצה ודרש משחקניו להיות אגרסיביים ולשדר אופי, כפי שעשו עד כה. בקבוצה למדו את היריבה לפרטי פרטים, תבניות ההתקפה של טוטנהאם, המהירות המסחררת של החלק הקדמי ושחקני התבקשו לשמור על ריכוז.

בצד המקצועי, נראה שברק בכר לא מתכנן שינויים מההרכב שניצח את רוסטוב. ע"פ האימון המסכם, דולב חזיזה זוכה לעדיפות על פניו של חוסה רודריגס. מוחמד אבו פאני שקיבל תשומת לב עולמית לאחר המשחק נגד רוסטוב, יהיה תחת זרקור הערב לצדו של נטע לביא. בחוד, ניקיטה רוקאביצה ינסה להמשיך בכושר הנהדר שלו: בחמשת המשחקים האחרונים הוא כבש שבעה שערים והוסיף חמישה בישולים.

גודסוואי דוניו, הרכש החדש, ימתין על הספסל להופעת הבכורה שלו במדים הירוקים. עד כה הוא מרשים מאוד באימונים. כמו כן, גם אברם גרנט - שאימן בעבר את מכבי חיפה וכן בליגה האנגלית - הגיע לאימון המסכם ושוחח עם ברק בכר ויתר אנשי הצוות.

במועדון לא התרגשו מהאמירה של ז'וזה מוריניו כי הדבר היחיד שקבוצתו יודעת על מכבי חיפה, זה הסרטון המדובר של אבו. "טוב לנו שמוריניו מזלזל בנו", אמרו.

בדומה למשחק נגד רוסטוב, גם הערב הנשיא, יענקל'ה שחר יצפה במשחק מביתו, לאחר שהחליט שלא להמריא ללונדון. מלבד יוקרה, ניצחון יכניס הערב לקופת המועדון כארבעה מיליון אירו. עד כה הכניסה חיפה מיליון אירו.

ההרכב המשוער: ג'וש כהן; ארנסט מאבוקה, עופרי ארד, עאיד חבשי, בוגדן פלאניץ', סאן מנחם; נטע לביא, מוחמד אבו פאני, דולב חזיזה (חוסה רודריגס); צ'ארון שרי וניקיטה רוקאביצה.