בצרפת הזהירו מאנתוני וארן: "חלוץ מסוכן"

גרמניה נשמה לרווחה ובצ'כיה לא זלזלו: יריבות ב"ש הגיבו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.10.20 - 17:49
תחילת כתבה

סביר להניח שאם לפני שנה הייתם אומרים להפועל באר שבע שהיא תשחק בשלב הבתים של הליגה האירופית, היא היתה פוטרת אתכם בחיוך סלחני. אבל זה קרה: היום (שישי), הוגרלו האדומים מבירת הנגב לבית קשה במיוחד במפעל האירופי, בפעם השלישית בחמש השנים האחרונות. שחקניו של יוסי אבוקסיס ישחקו נגד באייר לברקוזן מגרמניה, סלאביה פראג מצ'כיה וניס מצרפת - בהגרלה שבה אין לה הרבה סיכויים.

באופן טבעי, אצל היריבות שלה התייחסו להגרלה כסוג של הקלה: "היה יכול להיות גרוע יותר", זה הטון שנשב מרוב ההתייחסות בתקשורת האירופית לעובדה ששלוש הקבוצות הוגרלו עם הקבוצה הישראלית. בגרמניה, למשל, הגדירו את לברקוזן והופנהיים, ששובצה עם גנט, הכוכב האדום וסלובן ליברץ) כ"ברות מזל"; וב"אקספרס" טענו ש"הישראלים אינם אמורים להוות מכשול עבור הבחורים של בוס".

ומה לגבי סלאביה פראג? שם בוודאי לא יקלו ראש בבאר שבע, בוודאי לאור העובדה שרק אתמול היא הדיחה את חברתה לליגה, ויקטוריה פלזן, במסגרת שלב הפלייאוף. "ראיתי את המחצית השנייה שלהם", אמר דויד הובורקה, שחקן הקבוצה. "יש להם הרבה התקפות מתפרצות, גם חלוצים מהירים. לא מצפה לנו משחק קל איתם. הבית בסה"כ אטרקטיבי, ואנחנו מצפים לאתגר הזה".

ואת ההתייחסות המקורית לקרב מול באר שבע קיבלנו מצרפת. באופן כללי, הטון של העיתונות לגבי המפגש בין ניס לקבוצה הישראלית הוא, כצפוי, שהיו אפשרויות גרועות יותר. אבל אתר אחד, "So Foot", הגדיל לעשות והזהיר את ניס דווקא מאנתוני וארן: "אחד מהחלוצים הבולטים של הפועל באר שבע", כך כונה החלוץ (שעד כה לא פתח בהרכב של אבוקסיס), "הבחור שגדל בבאסטיה (וארן הוא צרפתי במקור) עשוי להיות מאוד מסוכן".