מכבי תל אביב: הדילמה של דוניס - בחלק הקדמי

בכורה ללואיס הרננדס בהרכב האלופה מול קרבאח בליגה האירופית, סגל מלא לצהובים, פשיץ' עוד לא בכושר ויישאר בחוץ

תומר לוי
תומר לוי  22.10.20 - 10:09
תחילת כתבה

אחרי הכנה לא אידיאלית (בלשון המעטה), ולמרות חודש ללא משחק רשמי, תחושה של ערב חג נמצאת באוויר: הערב (חמישי), תפתח מכבי תל אביב באופן רשמי את העונה האירופית שלה, כשתארח את קרבאח אגדם מאזרבייג'ן במחזור הראשון של שלב הבתים בליגה האירופית.

בשעה טובה, ליורגוס דוניס סוף סוף יהיה סגל מלא, לאחר שכל השחקנים נמצאו שליליים בבדיקת קורונה. הבלם לואיס הרננדס יערוך הופעת בכורה במרכז ההגנה, כאשר החלוץ אלכסנדר פשיץ' עוד לא בכושר - ולכן ייוותר מחוץ בסגל למשחק היום.

ההתלבטות של דוניס, נכון לעכשיו, נוגעת לחלק הקדמי. היווני, שלא יעמוד על הקווים עקב הרחקה ממשחק המוקדמות נגד רד בול זלצבורג, בחן מספר אפשרויות, כשמהארבעה - דן ביטון, אילון אלמוג, אדוארדו גררו ואיתי שכטר - שניים ייכנסו להרכב. איתן טיבי יפתח במרכז ההגנה לצד הרננדס, כמו גם אנריק סאבוריט שיצא שלילי ויפתח בצד השמאלי של שלישיית הבלמים.

בן ביטון ואופיר דוידזאדה ישחקו כשני המגנים, דן גלזר ודור פרץ ישחקו באמצע, וגם יונתן כהן וגולסה עשויים לקבל הזדמנות. טיבי, גולסה, שרן ייני, עדן קארצב ומאור קנדיל אמנם לא התאמנו עם הקבוצה, אבל מבחינתו של דוניס רובם מוכנים ונמצאים בכושר טוב.

"ההכנה לא אידיאלית", אמר שחקן בקבוצה לקראת ההופעה הערב, "אבל אין תירוצים. יש לנו ארבעה משחקים שכל אחד הוא גמר גביע, ובליגה אסור לנו לאבד נקודות אחרי הפתיחה הרעה". לצהובים צפוי לו"ז לא פשוט, שיתחיל הערב עם קרבאח, ביום ראשון היא תארח את הפועל באר שבע, בחמישי הבא תצא למשחק חוץ נגד סיבאספור - וביום שני, ה-2 בנובמבר, הצהובים ייצאו לסמי עופר, למשחק חשוב נגד הטוענת לכתר מכבי חיפה.

ההרכב המשוער: דניאל טננבאום; בן ביטון, לואיס הרננדס, איתן טיבי, אנריק סאבוריט, אופיר דוידזאדה; דן גלזר, דור פרץ, אייל גולסה (אבי ריקן); אילון אלמוג (אדוארדו גררו), יונתן כהן (איתי שכטר).