אבוקסיס: נבחרת? מרוכז ונהנה בהפועל ב"ש

המאמן אחרי ה-1:3 על סלביה פראג: "אמרתי לשחקנים שיזכרו לנו את התוצאה, לא את ההכנה". ז'וסוואה על התקופה שבה היה בבידוד: "הרבה ימים בלי אימונים, זה היה קשה מאוד"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.10.20 - 22:57
"שחקני הכרעה". ז'וסוואה ואקולטסה חוגגים (אלן שיבר)
"שחקני הכרעה". ז'וסוואה ואקולטסה חוגגים (אלן שיבר)
תחילת כתבה

הפועל באר שבע המשיכה הערב (חמישי) בקמפיין האירופי החלומי שלה. מחזיקת הגביע לא הסתפקה בהישג האדיר שבעצם ההעפלה לליגה האירופית, ופתחה את שלב הבתים עם 1:3 אדיר על סלביה פראג באצטדיון המושבה. יש כאלה שישמחו לטעון כי באר שבע "גנבה ניצחון", שכן אלופת צ'כיה שלטה ברוב שלבי המשחק ואילו החניכים של יוסי אבוקסיס כבשו שלושה שערים משלושה מצבים, אבל אפשר להניח בביטחון גבוה כי את האדומים מבירת הנגב זה לא ממש מעניין.

"הקרדיט הוא לשחקנים, באמת מגיע להם", אמר אבוקסיס עם הסיום וניתח את המשחק: "סלביה בדרך כלל לא משחקת עם 3 בלמים. כל ההכנה שלנו היה לקו של רביעייה, ופתאום הם שיחקו ככה. זה היה יותר קשה בגלל זה. ניצחנו פה קבוצה ברמה מאד גבוהה. לא היו לנו הרבה מצבים אבל הצלחנו לנצל את מה שהיה לנו. ידענו לשמור אותם על לא הרבה מצבים, זו קבוצה שבדרך כלל כובשת הרבה".

על ז'וסוואה ואלטון אקולסטה, שסידרו את הניצחון עם פעולות גדולות בסיום, אמר המאמן: "אלה שחקני הכרעה, זה מה שאתה צריך שיהיה אצלך. אני שמח מאוד שהם נשארו. אמרתי לשחקנים שלי שבסוף הערב הזה יזכרו רק את התוצאה, לא את מה שהיה לפני ולא את ההכנה. גם אני הייתי בחוסר ודאות מאד גדול ולא ידעתי מה יהיה. השחקנים בסוף באו כמו גדולים והביאו את הניצחון. נבחרת? אני מרוכז ונהנה בהפועל באר שבע ולא חושב על מה יקרה בעתיד".

ז'וסוואה עצמו, שבישל את הראשון של אקולטסה עם מסירת-אמן, סיפר על התחושות אחרי שחלה בקורונה: "אני מרגיש שהיה קשה לחזור, היו לי הרבה ימים בלי אימונים, 17 ימים בלי כלום. זה היה מאוד קשה". על המשחק הוסיף: "עבדנו ביחד כקבוצה כדי לחזור למשחק, וזכינו בניצחון. לא ידענו אם בכלל נשחק, עד היום. חיכינו וחיכינו לתשובה לגבי זה, הייתי במלון והרהרתי לגבי אם אשחק או לא. הדבר הכי חשוב הוא שבסוף שיחקנו וניצחנו".

"להישאר בבאר שבע? בטח, זו הבחירה הכי טובה. הייתי יכול לעזוב, אבל בסוף אני פה ויש לי חוזה עד סוף העונה. אני מאמין שאנחנו יכולים להילחם על 3 נקודות בכל משחק. גם בליגה האירופית. זה לא קל, כי בכל טעות קטנה שנעשה היריבות שלנו יכולות לכבוש. זו תוצאה נהדרת בשבילנו, מקווה שנמשיך כך", סיכם הפורטוגלי.