"קשה להחזיר לכושר את השחקנים שלא התאמנו"

לפני סיבאספור, דוניס ומכבי עוד מתמודדים עם נזקי הקורונה

תומר לוי
תומר לוי  28.10.20 - 19:11
תחילת כתבה

אחרי שפתחה את קמפיין הליגה האירופית שלה ברגל ימין, עם הניצחון על קרבאח, יוצאת מכבי תל אביב לאתגר קשה הרבה יותר: מחר (חמישי), היא תתארח אצל סיבאספור הטורקית במסגרת המחזור השני של שלב הבתים, במטרה להשלים שש נקודות מלאות. לקראת המשחק, כינסו היום הצהובים מסיבת עיתונאים, בה התייחס המאמן יורגוס דוניס למשחק הקרוב.

"כל משחק בשלב הזה הוא משחק קשה", פתח דוניס את דבריו, כשהתייחס ליריבה שמחכה למכבי תל אביב: "אנחנו מצפים למשחק קשה מאוד מחר נגד יריבה טובה. סיבאספור שיחקה טוב מאוד נגד ויאריאל במחזור הקודם. הם שיחקו כדורגל התקפי. ניתחנו את היריבה. אנחנו יודעים מה החוזקות שלהם ושל השחקנים שלהם ואני חושב שאנחנו מוכנים למשחק מחר ומצפים למשחק קשה מאוד".

המאמן, שיחסר בסגל את טל בן חיים שנפצע מול הפועל ב"ש, התייחס להכנות של מכבי למשחק: "החודש האחרון היה מאוד מורכב לאור העובדה שחסרנו שחקנים שחלו בקורונה. איבדנו 12 שחקנים ועכשיו אנחנו מנסים לבנות מחדש את היכולת של הקבוצה צעד אחר צעד. אני מניח שכולכם יודעים שזה קשה להחזיר לכושר שחקן שלא התאמן שבועייים. היו לנו שחקנים שגם היו עם תסמינים. בתקופה הזו יש לנו משחק כמעט כל 3-4 ימים וזה משפיע על ההחלטות שאנחנו מקבלים בנוגע להרכב".

דוניס נשאל גם לגבי ההשפעה שההתמודדות תיערך בעיר ששובהה כ-1200 מטר מעל פני המים: "אני חושב שאם משחקים משחק בחוץ צריך לדעת להתאים את עצמך להכל. ההאצטדיון ומצב הדשא בו נהדרים. הסיטואציה שנובעת מהקורונה מקשה על כל קבוצה. אנחנו מקצוענים ואנחנו ננסה להתאים את עצמנו לכל דבר".

גם דן ביטון התייחס למפגש המסקרן: "אנחנו מתכוננים בצורה הכי טובה שיש למשחק. הצוות והמאמן מלמדים אותנו על היריבה. אנחנו עם הפנים למחר. המגרש מאוד יפה וביתי יהיה קשה מאוד. אנחנו מוכנים ונשתדל לעשות מחר את העבודה".