אבוקסיס: "ויירה? מצוין כשחקן וגם כמאמן"

מאמן ב"ש התייחס ליריב ולניס: "הסכנה - בשלישייה הקדמית"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.10.20 - 19:48
תחילת כתבה

אחרי הפתיחה החלומית מבחינתה, הפועל באר שבע רק רוצה להמשיך באותה הדרך: מחר (חמישי), האדומים של יוסי אבוקסיס יתארחו באליאנץ ריביירה אצל ניס, במטרה להפתיע את הקבוצה הצרפתית העדיפה, ולהשיג שש נקודות דווקא בבית שנחשב קשה במיוחד. לקראת המשחק, ב"ש כינסה הערב בה התייחסו אבוקסיס והקשר מרואן קבהא, למשימה המאתגרת העומדת לפניהם.

"ניס היא קבוצה מצוינת", התייחס מאמן הפועל ב"ש ליריבה שתעמוד מנגדו. "יש לה הרבה שחקנים מסוכנים, בעיקר השלישייה הקדמית אבל גם בעמדות אחרות. נקודות תורפה? על זה נעדיף לדבר עם השחקנים. משחק חוץ הוא תמיד יותר קשה, אבל אנחנו מאמינים בעצמנו בכל מגרש. נצטרך כמובן להיות זהירים, ולהתאים את עצמנו לכל היריבות בבית - כי כולן קבוצות חזקות, ששולטות במשחק".

בנוסף, הוא התייחס גם למאץ' אפ המעניין במשחק (עם כל הכבוד לשחקנים) - זה בין המאמנים, הוא עצמו ששיחק כקשר, ופטריק ויירה - מי שנחשב לאחד הטובים בעולם בתפקיד שלו כשחקן. "הוא אחד הקשרים הטובים בעולם, גם כשחקן וגם כמאמן, הוא עושה עבודה מצוינת. הזכירו לי הבוקר את המשחק מול נבחרת צרפת (ב-2003, ישראל ואבוקסיס שיחקו נגדם במסגרת מוקדמות היורו). הוא טוב גם כמאמן".

לצידו של אבוקסיס, עמד שחקן הקבוצה מרואן קבהא שהוסיף: "ההבדל בינינו לבין השנים הקודמות הוא חדר ההלבשה החזק והמלוכד שלנו. אנחנו יודעים שעם חדר הלבשה חזק, אפשר לעשות דברים יפים. אנחנו שמחים לשחק נגד קבוצה גדולה כמו ניס, היינו שמחים לשחק גם מול קהל. מקווים שהקהל בבית לפחות יהנה משתי קבוצות איכותיות".