"סופרים ימים או חולים?": זהבי בפוסט תקיף

כוכבה של פ.ס.וו. לא קיבל אישור להיכנס לקפריסין והתרעם

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  29.10.20 - 18:09
תחילת כתבה

פ.ס.וו איינדהובן עדיין מנסה להתאושש מהמכה שחטפה אמש. אתמול (רביעי), לאחר שנחתה הקבוצה בקפריסין לקראת המשחק נגד אומוניה ניקוסיה בליגה האירופית, סירבו הרשויות במדינה להכניס את ערן זהבי למדינה, בשל העובדה כי אובחן חיובי לקורונה בתחילת החודש. זהבי, כמו גם ג'ורדן טזה, נגרעו מהסגל של רוג'ר שמידט ברגע האחרון.

מאז ההחלטה של הרשויות בקפריסין, פ.ס.וו. עשתה מאמצים כדי להטיס את השניים בכל זאת מהולנד, ולפי הדיווחים, טזה קיבל את האישור להצטרף לקבוצה ונצפה בשדה התעופה בהולנד. לעומת זאת, זהבי, נשאר בהולנד.

בהמשך לכך, זהבי פירסם פוסט תקיף ברשת החברתית וכתב: "יש לי חידה ואשמח אם מישהו ייתן לי את התשובה... היו שני אנשים שחלו בקורונה, אחד לפני 17 ימים והשני לפני 14 ימים. הבחור שחלה לפני 14 יום כבר הספיק להחלים ולצאת שלילי בשתי בדיקות, בעוד זה שחלה לפני 17 יום עדיין חיובי לקורונה - רק שעברו 17 ימים. הבחור שחיובי קיבל אישור להיכנס לקפריסין, וזה שיצא שלילי לקורונה לא! עכשיו אני שואל: מה קורה פה? סופרים ימים או שסופרים חולים? מבולבלים? גם אנחנו. בהצלחה לקבוצה שלי הערב".

אז למה זהבי לא יכול היה להיכנס לקפריסין ולטזה כן אישרו? שימו לב לתקנות בקפריסין. מכיוון שהבדיקה החיובית האחרונה של טזה הייתה מלפני 14 ימים, הוא יכול לטוס (כיום הוא שלילי, כמו זהבי). הבדיקה החיובית האחרונה של זהבי הייתה לפני פחות מ-14 ימים, אבל מאז הוא הספיק לעבור שתי בדיקות קורונה, שתיהן שליליות, מה שלא שיכנע את הרשויות בקפריסין. כך, למרות שזהבי יצא שלילי פעמיים (!), זה לא הספיק לרשויות בקפריסין.


כאמור, פ.ס.וו. שפנתה לאופ''א בעניין זעמה על ההחלטה שהתקבלה אתמול. טון גלבראנדס, המנהל המקצועי: "אנחנו לא מאמינים שזה צירוף מקרים", הוא הגיב למעשה, "לא ייתכן שקפריסין תעשה חוק לעצמה, שכן במקרה כזה כל הטורנירים יהיו בסכנה".

"יש לנו שתי אפשרויות", אמר שמידט במסיבת העיתונאים טרם המשחק. "אפשרי יהיה להשתמש במצב כתירוץ, או לנסות ולעמוד באתגר. פ.ס.וו תילחם עבור שלוש הנקודות, אנחנו קבוצה לוחמת". דוניאל מאלן ונוני מדואקה צפויים לפתוח בחוד של ההולנדים באצטדיון ה-GSP.