אנתוני וארן: "הקצב בארץ איטי, אך הזרים מפצים"

ההשוואות לז'ירו בתחילת הקריירה ("יכולתי להצליח בצרפת"), הפריצה בבית''ר ("כמו סנט אטיין") והמחמאות לז'וסוואה. חלוץ ב"ש בראיון למגזין "פראנס פוטבול" על החיים בישראל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.10.20 - 14:39
תחילת כתבה

לפני ההתמודדות מול ניס שיתקיים הערב (חמישי), אנתוני וארן, שחקנה הצרפתי של הפועל באר שבע התראיין למגזין הנודע "פראנס פוטבול" ודיבר על סיכויי הקבוצה בליגה האירופית ועל הקריירה שהתגלגלה מהליגה הבכירה בצרפת לישראל.

"עברתי דרך ארוכה כדי לשחק בליגה האירופית", אמר החלוץ הצרפתי, שהוסיף: "לא עשיתי את המסלול הרגיל של כדורגלן, ולא יצא לשחק במשחקים מיוחדים כמו זה שיהיה הערב, זו נקודה משמעותית בקריירה שלי".

החלוץ סיפר על קבוצתו הנוכחית וכיצד הוא מגדיר את סיכוייה להסתדר במפעל: "זו קבוצה עם מאמן מאוד טקטי ושחקנים ממושמעים. אנחנו לא עושים בונקר, אבל מצאנו איזו בשיטת המשחק ההגנתית. בהתקפה יש לנו שחקנים כישרוניים מאוד. למשל מספר 10 שלנו, ז'וסוואה, ויש לנו שחקנים מהירים בכנפיים. במהלך שלבי המוקדמות חווינו רגעים משמעותיים שאיחדו אותנו כקבוצה".

על הסיכויים של ב"ש במפעל אמר: "הבית מאוד קשה, אבל ננסה את מזלנו עד הסוף. אין לנו מה להפסיד ונתייחס לכל משחק כגמר גביע. החישובים ייעשו בסוף".

וארן, שבימיו הראשונים בליגה הבכירה בצרפת, אף הושווה לאוליביה ז'ירו, סיפר איך התגלגל מבאסטייה מהליגה הבכירה בצרפת לכדורגל הישראלי: "בהתחלה הכל הלך טוב, ההשוואות אליו באו בעיקר בגלל סגנון המשחק, אבל אני רחוק ממנו ומעריץ גדול שלו. בזמנו באסטייה רצה מצוין והתקשתי למצוא את הדרך להרכב. לא באמת קיבלתי הזדמנות אמיתית. באותו הזמן הרגשתי שהקריירה היא קצרה וצריך להתקדם הלאה, אך בסופו של דבר אני מתחרט. אני משוכנע שיכולתי להראות דברים נהדרים בליג 1 (הליגה הבכירה בצרפת)".

על ההתאקלמות בישראל אמר: "היה לא פשוט בכלל. נאלצתי ללמוד תרבות חדשה, שפה חדשה והייתי חצי שנה ללא קבוצה, כך שהייתי צריך לעבוד קשה כדי להכנס לעניינים. שיחקתי בליגה השנייה בישראל והלך לי מצוין".

כמו שכולנו יודעים, וגם וארן מבין היטב שהמעבר לבית''ר ירושלים היווה את הקפיצה הגדולה עבורו. החלוץ השווה את בית''ר לסנט אטיין הצרפתית: "יש אש ביציעים של בית''ר. זה מאוד דומה לחוויה בסטאד ז'ופרואה-גישאר. באצטדיון הביתי תמיד יש אנרגיה אדירה".

מבחינת הבדלי הרמות, לחלוץ היו דברים מעניינים מאוד לומר: "כשהגעתי לישראל הופתעתי לטובה. הכדורגל כאן הוא התקפי ויש יריבויות נהדרות. כן אומר, שהקצב כאן איטי ושהישראלים פחות פיזיים מבצרפת, אבל השילוב של 6 זרים בקבוצה מעלה את הרמה בהיבט הזה".

על המצב הבטחוני בישראל: "לפני שהגעתי, חששתי בעיקר בגלל מה שראיתי בטלוויזיה, אבל במציאות נחשפתי לאחת המדינות הכי בטוחות שהייתי בהן. איכות החיים בישראל היא מדהימה ואין תחושה של פחד. לפעמים כשיש עניינים בגבולות, אז נהיה קצת משוגע, אבל התחושה הבטוחה נשמרת".