ז'וסוואה: "מי שרוצה להיות נחמד, שיילך למכור גלידות"

אחרי שספג ביקורות על ההתנהלות מול סכנין, הכוכב החזיר מתקפה ברשתות. וגם: לפני לברקוזן, אבוקסיס מתכנן לשמור על ההרכב שפתח מול סלאביה ("יש לנו רק מה להרוויח")

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.11.20 - 07:40
תחילת כתבה

זה היה אחד הרגעים היפים בתולדותיה של הפועל באר שבע במפעלים האירופיים: למרות שהגיעה כאנדרדוג מובהק, הקבוצה של יוסי אבוקסיס הצליחה לנצח 1:3 את סלאביה פראג - ופתחה ברגל ימין את קמפיין הליגה האירופית. ההכנה של המאמן למשחק מול אלופת צ'כיה הובילה לניצחון מפתיע, ואולי בשל כך, אבוקסיס בחר לפתוח בדיוק עם אותם 11 גם הערב (חמישי) מול באייר לברקוזן של אקס מכבי תל אביב, פטר בוס.

אבל עוד לפני הצדדים המקצועיים, ז'וסוואה שוב תופס את הכותרות. כוכב ב"ש, שספג ביקורת על ההתנהלות שלו מול בני סכנין ועל היחס שלו ליריבות, החליט להגיב בפוסט חריג ברשתות: "מי שרוצה להיות נחמד, שיילך למכור גלידות".

וחזרה למשחק. בהשוואה להרכב שפתח מול בני סכנין, אבוקסיס יבצע 5 שינויים: מיגל ויטור ושון גולדברג, שכלל לא התלבשו במשחק הליגה האחרון, ישובו להרכב כמו גם מרוואן קבהא, ג'ונתן אגודלו ואלטון אקולטסה.

בב"ש הזכירו לוויטור, מריאנו בריירו וז'וסוואה שצהוב נוסף ימנע מהם לשחק מול סלאביה בצ'כיה. שני האחרונים ששיחקו בלית ברירה 90 דקות נגד סכנין לא דיווחו על עייפות ולכן יפתחו גם הערב. "זה מסוג המשחקים שבהם יש לנו רק מה להרוויח" אמרו שחקנים בב"ש, " אף אחד לא נותן לנו סיכוי ולכן צריך לבוא לשחק בלי לחץ".

למלון בת"א ולא כהרגלו, החליט אבוקסיס להוציא את כל שחקני הסגל ורק היום לפני המשחק יחליט מי לא התלבש. נועם גמון קיבל הצעה מנס ציונה בליגה הלאומית וצפוי לעבור היום, המועד האחרון לרישום שחקנים.

ההרכב המשוער: אוהד לויטה; אור דדיה, מיגל ויטור, מרוואן קבהא, לואי טאהא, שון גולדברג; מריאנו בריירו, ז'וסוואה, אלטון אקולטסה; סנטיאהו סלליך, ג'ונתן אגודלו.