אצלה בידיים: תמונת המצב של מכבי ת"א בבית

האלופה יכולה להבטיח עליה כבר בשבוע הבא. דוניס: "שינינו את המנטאליות שלנו במחצית השניה". גלזר נזקק לתפרים מעל הגבה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.11.20 - 22:09
תחילת כתבה

מכבי תל אביב אמנם לא הצליחה לנצח את ויאריאל, אבל שני מחזורים לסיום שלב הבתים בליגה האירופית - לאלופה סיכויים טובים מאוד להעפיל לשלב 32 האחרונות. הצהובים למעשה תלויים בעצמם במאבק על הכרטיס לשלב הבא, והם עשויים להבטיח את העליה כבר במחזור הבא, אז יתארחו אצל קרבאח.

בעקבות ה-1:1 בין מכבי ת"א לוויאריאל, לאלופה הישראלית 7 נקודות והיא במקום השני, בעוד לסיבאספור הטורקית 6 נקודות אחרי שניצחה 2:3 את קרבאח. כלומר, אם הצהובים ינצחו בשבוע הבא בחוץ, ובמקביל סיבאספור תפסיד לקבוצה מספרד - הרי שהקבוצה של יורגוס דוניס תבטיח את העליה כבר בשבוע הבא.

גם אם לא תבטיח את העליה בשבוע הבא, מכבי תל אביב תישאר תלויה בעצמה במחזור האחרון. במקרה שבו מכבי ת"א תפסיד לקרבאח וסיבאספור תפתיע את ויאריאל, ניצחון של האלופה הישראלית על הטורקים באצטדיון בלומפילד יסדר להם את המקום בשלב הבא בליגה האירופית. בכל אופן, כל עוד סיבאספור לא תנצח את ויאריאל, תיקו במחזור האחרון יספיק למכבי, לא משנה מה תהיה התוצאה מול קרבאח.

דן גלזר שנפצע במחצית השניה קיבל טיפול על ידי רופא הקבוצה ולא הזדקק לביקור בבית החולים. קשר הנבחרת נזקק לתפרים מעל הגבה לאחר שנחבט בעוצמה.

מאמן מכבי ת"א יורגוס דוניס: "נגד ויאריאל היינו מאורגנים במחצית הראשונה, אבל לא יצרנו מספיק מצבים. שינינו את המנטאליות שלנו בחצי השני. יצרנו הרבה מצבים, שיחקנו עם ביטחון והיינו ראויים לניצחון. הדבר החשוב ביותר הוא למצוא יציבות במשחק שלנו לאורך זמן".

על הסיכויים להעפיל: "אנחנו חושבים רק על עצמנו. המטרה העיקרית הייתה להעפיל לשלב בתים ועשינו את זה. עכשיו סדר העדיפויות שלנו הוא לשחק טוב ולהשתפר. הסיטואציה כרגע היא שהעליה בידיים שלנו".

קשר מכבי דור פרץ: "אני חושב שזה היה משחק של עבודה קשה והתוצאה משקפת את זה. אנחנו שמחים מהסיטואציה והכל תלוי בנו. ויאריאל באה לשחק פתוח וגם אנחנו הוכחנו שאנחנו יכולים לשחק טוב מול קבוצה ברמה הזאת".

על הליגה אמר פרץ: "אנחנו צריכים להתרכז בעצמנו ולא ביריבות בליגה שמאבדות נקודות. גם ההתחלה שלנו לא היתה טובה ואנחנו צריכים לקחת עכשיו כל נקודה".